Odpowiedzi

2009-11-21T18:08:58+01:00
Narysuj a np 5cm
kąt zrub 50stopni

a)
oblicz kąt 50 z jednej i drugiej stronywydłuż kreski tak by się złączyły i masz równoramienny.
b)
zrób kreskę skośną odmierz kąt 50. przedłużasz kreski w dół aż będzie różnica 5cm i cała filozofia.
2009-11-21T18:58:44+01:00
A) zaczynasz od narysowania dowolnego kata ostrego. potem rysujesz na jednym ramieniu kata odcinek a. potem za pomoca cyrkla wyznaczasz drugi kat przy podstawie zeby byl taki sam jak ten pierwszy alfa. Nastepnie jak masz dwa katy przedluzasz je i w miejscu gdzie sie przetna masz trzeci wierzcholek kata.

b)tutaj rysujesz dowolny kat alfa. cyrklem wyznaczasz na jego ramionach takie same odcinki ( w wierzchołku stawiasz cyrkiel na dowolny rozstaw i znaczysz luk).w miejscach gdzie przecina sie z ramionami kata, stawiasz punkty i łaczysz ze soba potem te dwa punkty i masz trojkat rownoramienny z katem alfa miedzy ramionami.
2009-11-21T19:43:01+01:00

Na początku zacznij od narysowania dowolnego kąta ostrego.
Następnie narysuj na którymś ramieniu owego kąta odcinek "a". Później za pomocą cyrkla wyznaczasz drugi kat przy podstawie tak aby był taki sam jak pierwszy .Gdy masz dwa katy przedluzasz je i w miejscu gdzie sie przetna masz trzeci wierzcholek kata.

b)
Tu musisz najpierw narysować dowolny kat alfa. Póżniej cyrklem wyznaczasz na jego ramionach takie same odcinki ( w wierzchołku stawiasz cyrkiel na dowolny rozstaw i znaczysz luk).w miejscach gdzie przecina sie z ramionami kata, stawiasz punkty i łaczysz ze soba potem te dwa punkty i masz trojkat rownoramienny z katem alfa miedzy ramionami


2009-11-21T21:09:22+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Narysuj odcinek o dowolnej długości, a na nim kąt alfa (tak, żeby jednym z ramion kąta, był tamten odcinek)
a) odmierz kąt alfa z drugiej strony podstawy, narysuj przedłużenia
b) narysuj kąt alfa, jedno i drugie ramię kąta to odcinek a, więc odmierz cykrlem i potem połącz końce tych odcinków. ;)