Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T20:26:10+01:00
Gdybym mogła być przyjacielem jednego z bohaterów z powieści pt. "Ten Obcy", moją przyjaciółką najprawdopodobniej byłaby to Ula.
Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się kiedy była jeszcze małą dziewczynką. kilka lat po rozejśćiu się jej rodziców zmarła jej mama. W Olszynach mieszka jej ojciec, który jest lekarzem. Dziewczynka ma do niego wielki żal, żę zostawił ją i matkę, dla innej kobiety i zerwał z nią kontakt. Dopiero jak zmarła jego druga żona zaprosił Ulę na wakacje do Olszyn. Choć tak naprawdę pisał do niej listy, lecz ciotki chowały je, bo nie chciały żeby ona utrzymywała z ojcem kontakt.
Ula jest dziewczynką zgrabną i smukłą. Jest bardzo małomowna, skryta i nieśmiała. Nie lubi się zwierzać, ponieważ próby opowiedzenia przyjaciółce o sobie kończą się niepowodzeniem. Pestka słuchając myśli o czymś innym. To bardzo onieśmiela dziewczynkę, a poza tym bardzo trudno jest jej mówić o swoim nieszczęściu.
Delikatność i urok osobisty zjednują Uli przyjań Zenka to właśnie ją obdarzył zaufaniem i jej powierzył swoje sekrety.
Ula jest bardzo dobra i opiekuńcza. Opiekowała się psem Dunajem i pracowała u pana Józiaka, żeby oddać pieniądze przekupce, które ukradł Zenka.
Ta dziewczynka, ma bardzo trudne życie. Ale na szczęście pogodziła się z ojcem i wszystko sobie wytłumaczyli. Dlatego też uważam że to właśnie z nią, chciałabym się zaprzyjaźnić.

pzdr.
Za to opowiadanie dostałam 6 w szkole więc powinno się spodobać ;pp
43 2 43
2009-11-21T20:35:17+01:00
Chciałabym zaprzyjaznic się z Ulą Zalewską. Ula jest szczupłą,wysoką i zgrabną dziewczyną zupełnie jaki ja.Jest wrażliwa,szlachetna.Ula jest cichą spokojną nieśmiałą,subtelną dziewczyną.Jest wierna, jak bym się z nią zaprzyjazniła tego bym od niej wymagała tej wiernosci,bo jak jest się z kims przyjaciółmi to nie wolno wydac tej drugiej osoby.Lecz jest słaba ,mozna ją zawstydić onieśmielic to właśnie mnie przeraża u tej dziewczyny.Lecz jak czytałam tę książke zadziwiała mnie w pewnych sytuacjach.Lubię tą bohaterke najbardziej i dlatego ją wybaralam.Lecz zadiwiała mnie tez Pestka kolezanka Uli (przyjaciółka).Gdy bym zaprosiła Ule to z jej przyjaciółką Pestką.
5 1 5