1.ZADANIE:)

Wyobraz sobie,ze jestes greckim kupcem który po raz pierwszy płynie Nilem.
Napisz list do znajomego o swojej podrozy. Uzyj w nim pojec:
alelta,katarakta,faraon,piramid,delta,kanal nawadniający,papirus,hieroglify.
2.ZADANIE:)
Napisz artykul do szkolnej gazetki w ktorym opiszesz spotkanie z archeologiem opowiadajacy o swoich badaniach prehistorii.
Z gory dzieki:)

2

Odpowiedzi

2009-11-21T20:43:41+01:00
Cześć!
Właśnie płyne Nilem. Widziałem wielki kanał nawadniający.Widziałem wielkie piramidy. A gdy byłem w jaskini to widziałem hielogrify na wielkich ścianahc jaskin. Także taki jeden pan pokazał mi jak się robi papirus!

Pozdrawiam:
(wpisz swoje imie)
2009-11-21T21:54:40+01:00
Drogi przyjacielu!
Niedawno wyruszyłem z Grecji do Egiptu, by sprzedać towar. Nie sądziłem, że ta podróż będzie taka wspaniała...
Pomyślałem sobie, że skoro już jestem w Egipcie to mogę zobaczyć piramidy. To naprawdę wspaniale budowle! Nie wiem jak Ci Egipcjanie je wybudowali... Zaprawdę, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Ale piramidy to nie wszystko! Pismo Egipcjan, czyli hieroglify, też jest bardzo ciekawe... Poza tym zapomniałem wspomnieć, że piszę ten list na papirusie. Ten materiał pisarski znacznie różni się od tych, których używamy w Grecji, a i jego wyrób jest ciekawy.
Gdy już nazwiedzałem się Egiptu ruszyłem w podróż Nilem, by sprzedać towary... Samo płynięcie Nilem to ciekawe doświadczenie. Widziałem wiele ciekawych rzeczy, między innymi zobaczyłem jak wygląda uprawa roślin na delcie. Była ona bardzo zaludniona, a wszyscy pracowali jak mrówki... Poza tym Nil wygląda pięknie i można pływać po nim bez obaw. Moja podróż była bardzo spokojna i jestem z tego powodu zadowolony. Szczerze mówiąc obawiałem się trochę.
Drogi przyjacielu, to koniec mojego listu.

Myślę że pomogłem :D