Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T20:55:34+01:00
Zachowywać się przyzwoicie. Potrafić się zachować w obecności osób starszych jak i rówieśników. Używać magicznych słow "proszę" Przepraszam" "dziękuję"
KOMUNIZM
1. «ideologia i doktryna społeczna postulująca zbudowanie społeczeństwa bezklasowego, opartego na społecznej własności środków produkcji i równym podziale dóbr»
2. «ustrój totalitarny realizowany w ZSRR, narzucony krajom Europy Środkowej i Wschodniej po II wojnie światowej, oparty na monopolu władzy skupionej w rękach jednej partii»
10 4 10
2009-11-21T21:16:26+01:00
Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - radykalny, lewicowy system ideologiczny, będący odmianą socjalizmu, negujący własność prywatną, zwłaszcza środków produkcji, oparty na idei walki klas, mającej doprowadzić do osiągnięcia sprawiedliwości społecznej poprzez stworzenie społeczeństwa pozbawionego wewnętrznych podziałów ekonomicznych (bezklasowego) i etnicznych (bezpaństwowego), w którym wszystkie środki produkcji znajdą się w posiadaniu wspólnot. Ważnymi elementami ideologii komunizmu był kosmopolityzm oraz promowanie internacjonalizmu i ateizmu, ponieważ komuniści uważali, że wszyscy ludzie są równi bez względu na narodowość, rasę czy religię, a podziały te uważają za szkodliwe i prowadzące do konfliktów.

Kulturalnie się zachowywać to znaczy aby być miłym dla innych, najlepiej pomagać im, nie wyrażać się. Słowo kultura wywodzi się od naszego zachowania, i w tym jak zostaliśmy wychowani, albo się zmieniliśmy przez towarzystwo. Według Stefana Srebrnego człowiekiem kulturalnym nazwiemy człowieka,który w równym stopniu interesuje się przeszłością jak i przyszłością. Zrozumie ,że każdy najdrobniejszy element świata ma swoją historię.Człowiek kulturalny nie powinien jednak stać w miejscu i wciąż oglądać się wstecz. Ważne jest aby iść do przodu i odkrywać, odnowić ówczesny świat. Wulgaryzmy powinne być wykluczone ze słownika osób kulturalnych. Dowodem na to,że ktoś zachowuje się kulturalnie są ich zachowania w najnormalniejszych sytuacjach życia codziennego,wtedy gdy ktoś ustępuje miejsca starszemu w autobusie, wychodzącej kobiecie,nie przepycha się w tłumie czy nie przerywa swojemu rozmówcy.
Nie zapycha swojego umysłu tanimi, usłyszanymi w radiu czy telewizji, hasłami. Jest to po prostu człowiek myślący, mające pasje i zainteresowania.
Taki człowiek jest ciekawy świata, dąży aby rozwijać swoje umiejętności. Jest otwarty na nowe poglądy jednak po własnej analizie nie musi ich wszystkich akceptować. I co najważniejsze człowiek kulturalny wykazuję się dużą ilością tolerancji.
Człowiek taki nie wywyższa się,nie obnosi się przesadnie ze swoją wiedzą. Dyskretnie zwraca uwagę,tym którzy nie przestrzegają tychże zasad.
2 5 2