Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T08:22:06+01:00
Cesarstwo Niemieckie ( II Rzesza) tkwiło w przekonaniu, że jest "tłamszone" przez porządek Europy który nastał na początku XX wieku. Sytuacja na świecie była nie stabilna,a II Rzesza zaczynała swoje podboje zdobywając kolonie w Afryce i na Dalekim Wshodzie Rozpowszechniały się w owym czasie na terenie II Rzeszy pojęcia takie jak "czy przestrzeń życiowa i rasa świadczyć może o imperialistycznych zapędach państwa niemieckiego?". Nie były one jednak jawne, Cesarstwo ciągle utrzymywało, że celem budowy "nowego porządku" jest utrzymanie pokoju na świecie.Uważano ,że taka polityka przyspieszy rozwój gospodarczy i społeczny tego kraju.Obiecując odbudowę potęgi państwa, naziści wprowadzili w Niemczech dyktatorskie rządy silnej ręki. Bezkompromisowa i agresywna polityka Hitlera przyniosła mu wiele sukcesów, ostatecznie jednak doprowadziła do ogólnoświatowej wojny.Po przegranej przez Niemcy I wojnie światowej państwa Eropy obarczyły całą winą właśnie to państwo.Większość Niemców, którzy głosowali na Hitlera, kierowała się prostymi motywami - chęcią znalezienia kozła ofiarnego, tłumaczącego ich własne niepowodzenia.Uwazali oni że całe zło jakie ich spotkało to komunizm, który był dziełem Marksa i Engelsa (Żydzi).Naziści doszli do władzy w Niemczech ponieważ, umiejętnie wykorzystali sytuację polityczną i gospodarczą po traktacie wersalskim(w czasie wielkiego kryzysu). Polegało to na:
-Stworzeniu nowych miejsc pracy( bezrobocie spadło z 6mln. do 1mln.)poprzez
-Rozwój przemysłu zbrojeniowego
-Wielkie roboty publiczne np. budowanie autostrad i mostów
-Składaniu obietnic odbudowy Wielkich Niemiec(przywrócenie dawnego terytorium)
-Anulowaniu postanowień traktatu wersalskiego dotyczących min. demilitaryzacji
-Stworzyli bojówki paramilitarne SA, które skutecznie rozbijały wszelkie ruchy antyhitlerowskie(później SA zastąpiło SS i Gestapo).
-Uzyskali ogromne poparcie w grupie młodzieży o co bardzo zabiegali tworząc Hitlerjugend(często się powtarzały sytuacje gdy naziści mówili ”nie chcesz do nas należeć? Twoje dzieci już do nas należą”).
-Naziści posiadali także doskonałego przywódcę, który:
-Posiadał dar przekonywania i upraszczania skomplikowanych spraw, co bardzo odpowiadało ludowi
-Pracował nad swoim wizerunkiem jako człowieka z ludu(pracował nad tym-fotograf Heinrich Hoffmann).


RAMKA
30 stycznia 1933 r- dojście Hitlera do władzy
Od tej pory państwo oficjalnie nosiło nazwę : Rzesza Niemiecka (Deutsches Reich) nieoficjalnie zaś było zwane III Rzeszą Niemiecką.
1 5 1