Odpowiedzi

2009-11-24T21:45:00+01:00
OTO TAK TEŚC NA KTÓREJ MOŻESZ SIĘ OPRZEĆHiob czy Prometeusz
Która postawa bohatera do mnie przemawia bardziej


Postawa Hioba przemawia do mnie bardziej niż postawa Prometeusza
Hiob jak mąż boży ,posiadający wszystko co materialne , wszystkiego co mógł by zapragnąć człowiek żyjący w jego czasach, posiada tak że niesamowicie wielką wiarę ,bogobojność i oddanie. Mimo próby zesłanych przez szatana za pozwoleniem boga , nie wyklinał ani nie łgał .
Wiedział że bóg dał ,więc bóg może zabrać .Był pokorny sługą bożym ,wystrzega się wszystkiego co ludzkie stawiając Pana na pierwszym miejscu. Za co później bóg pomnoży jego dobytek , tak że umiera syty dni. Hiob znał znikomość ludzkiego bytu , i wiedział że rzeczy ludzkie przeminą , a ważne jest życie wieczne , oddanie się bogu.

Prometeusz jako twórca człowieka , będącego nauczycielem rasy ludzkiej, dobrodziejem prawodawcą , łamie zakazy czy nakazy bogów za co spotyka go kara.
On cierpi z powodu nie posłuszeństwa i braku bogobojności. jako jeden z strąconego rodu tytanów, przez Zeusa . Prometeusz tworzy ludzi,by ożywić ziemię gdyż była pusta i nie zamieszkana. Prometeusz jest bohaterem ludzkim , a Hiob Bożym i ludzkim jako przykład posłuszeństwa i oddania.

:]