Odpowiedzi

2009-11-21T22:22:07+01:00
Twórca nazizmu,przywódca III rzeszy. urodził sie w Braunau w Austrii,gdzie ukończył szkołe powszechną i kilka klasszkoły średniej. kilkakrotnie zdawał na akademię sztuk pięknych w wiedniu,alebez powodzenia. w 1913r. przeniósł sie do monachium w bawarii, a po wybuchu I wojny światowej wstąpil na ochotnika do niemieckiej ermii. po zakonczeniu wojny pracował jeszcze jako agent niemieckiego wywiadu wojskowego. w 1921r. został przywódcą założónej 2 lata wcześniej przez NSDAP,którą zaczął rozbudowywać. utworzył specjalne bojówki partyjne, a w 1923r. podjął próbę przeprowadzenia zamachu stanu w monachium. został za to sakazany na 5 lat wiezienia. po wyjsciu z więzienia nadal imacniał NSDAP i szukał poparcia w kołach finansowych i politycznych .krytykując komunizm i traktat wersalski oraz głosząc rewanżystowskie hasła , zyskał duze poparcie w niemczech.nazisci zwyciężyli w czasie wyborów doReichstagu w 1933r., a Hitler został kanclerzem dzieki otrzymanym nadzwyczajnym pełnomocnictwom rozprawił sie z przeciwnikami politycznymi,a rok pozniejprzybrał tez tytuł Fuhrera(wodza) NIemiec. rozprawił sie takze z opozycja wewnatrzpartyjną. poprzez szantaz i zastraszenie podporzadkował sobie cale niemcy ,zaprowadzajac totalitarne rzady. w 1938r. został zwierzchnikiem sił zbrojnych III Rzeszy i rozpoczął politykę aneksji.pod hasłami koniecznoscizdobycia przestrzeni zyciowej rozpocząl we wrzesniu 1939r. II wojne swiatowa.po zajeciu europy zachodniej i poludniowej zdecydowal sie w czerwcu 1941r. uderzyć na ZSRR.po przegraniu wojny w afryce , utracie kontroli nad południowymi włochami i niepowodzeniach na froncie wschodnim zaczął zdawac sobie sprawe, ze jego kleska badzie nie unikniona . ostatecznie 30IV 1945r. popełnił samobójstwo. jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne i zagłade kilku milionów ludzi mordowanych w imie nienawisci rasowej. twierdził ze cyganie żydzi i słowianie sa gorszą rasa ktora moze pelnic tylko słuzebna role wobec Germanów.


mam nadzieje ze jest dobre
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T22:55:55+01:00
Hitler nienawidził żydów z tego powodu ze wychował się w mieście w którym panowały antysemickie nastroje, od małego mu wpajano ze Żyd jest jego wrogiem. W późniejszych latach, gdy zdawał na ASP nie dostał się bo nie przyjął go człowiek który był Żydem. Nienawiść Hitlera do innych ras była podstawą jego propagandy. Niemcy były wyniszczone po pierwszej wojnie. Kogoś trzeba było obciążyć winą za te niepowodzenia.
Jak wiadomo Żydzi zawsze słynęli ze swojej "zaradności", sprytu, bogactwa (zdobytego często ciężką pracą wielu pokoleń) i z trzymania się razem. Wśród Żydów było wielu słynnych kupców, lekarzy, prawników, architektów, przedstawicieli wolnych zawodów. Stanowili oni zazwyczaj "wyższą klasę średnią" co w obliczu wyniszczonych ogólnie Niemiec musiało denerwować wielu Niemców. Między innymi to wykorzystał Hitler. Żydzi według niego posiadali środki masowego przekazu, byli szefami radii, gazet. Denerwowało go, ze to oni "sterują" ludźmi i ze to co ludzie będą wiedzieć zależy od Żydów. W Main Kampf Hitler wyjaśnia przyczyny swej niechęci do narodu wybranego, nie mówi jednak o żadnej zagładzie, która wydaje się była w całości dziełem Himmlera. Również w wypowiedziach słownych nie ma nic o mordowaniu.
Poza tym żydzi nie mieli do nikogo szacunku. Od małego byli wychowywane tak, ze Izrael jest krajem wybranym i żyd powinien pomagać zawsze drugiemu żydowi ,a reszta świata to "potwory". Najlepszym przykładem jest rok 1948, kiedy to Żydzi masowo wybijali, gwałcili i plądrowali palestyńskie domostwa. Jeśli chodzi o cyganów, rzadkim okazem był cygan który nie kradł, a Niemcy byli narodem solidnym, nie lubiącym złodziei.
Hitler miał swoją wizję idealnego mocarstwa jakim miały stać się Niemcy. Państwo to miało obejmować wszystkie tereny gdzie zamieszkiwali przedstawiciele rasy nordyckiej, którą Hitler uważał za najważniejszą. Nie lubił Słowian bo przez Słowian nie miał miejsca na rozbudowę swego imperium, dlatego chciał się nas pozbyć. Naszym problemem jest położenie geograficzne, dlatego to Niemcy zaatakowali najpierw Polskę. Byliśmy(jesteśmy) „przedmurzem Europy”.
Adolf Hitler sam w sobie nie był złym człowiekiem. Sam jako jednostka niewiele znaczył. Nabrał "mocy" poprzez wiernych towarzyszy, program, całą otoczkę. Sam był słabym człowiekiem...
Adolf Hitler jako postać historyczna jest synonimem zła, w to nie wątpię, lecz jako człowiek - cóż, był takim jakim stworzyli go ludzie i jak go chcieli widzieć ówcześni mu...