Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T09:52:05+01:00
"Jak walczyć z piractwem komputerowym"

We współczesnych czasach piractwo komputerowe jest bardzo powszechne, na całą skale świata. Polska notuje jeden z najwyższych wskaźników wzrostu piractwa, nielegalnego oprogramowania komputerowego. Odwiedzając giełdy komputerowe, targowiska, korzystając z popularnych programów służących do wymiany plików, spotykamy się, na co dzień. Na różnego rodzaju bazarach w Internecie możemy nabyć praktycznie nieograniczoną ilość nielegalnego „softu”. Więc jak z tym walczyć?

Na pewno na samym początku powinni obniżyć cenę wszystkich programów, czyli np. Windows-ów, a więc programów Microsoft.
Tak samo z muzyką, filmami, czy czymkolwiek innym. Nie każdego stać na zakup tak drogich programów, czy płyt, dlatego powinny one by wycenione na miarę wszystkich ludzi, dla całej społeczności, ponieważ kto będzie kupował tak drogie rzeczy, jeśli to wszystko może ściągnąć z internetu.

Żeby zmniejszyć lub uniknąć naruszania prawa, czyli poradzić sobie z ewentualnym problemem nielegalnego oprogramowania i piractwem komputerowym w firmie trzeba po prostu namówić do Kontroli Sieci. Zarząd oraz dział informatyki powinny sprawować pełną kontrolę nad danymi w firmowej sieci komputerowej.

Następnym pomysłem może być kampania edukacyjna mająca na celu podnoszenie świadomości internautów w zakresie zagrożeń związanych ze sprzedażą i nabyciem pirackich kopii oprogramowania w internecie.

6 2 6
2009-11-22T11:28:42+01:00
Od początku marca działa nowa forma walki z piractwem komputerowym: próba aktualizacji nielegalnie zainstalowanego systemu Windows nie dość, że kończy się zablokowaniem procesu, to jeszcze wywołuje na ekranie trwały komunikat, że program najprawdopodobniej jest nielegalny i należy w tej sprawie skontaktować się z Microsoftem.

Komunikat pojawia się przy włączaniu i wyłączaniu komputera. A w czasie pracy cały czas widać małą przekreśloną ikonkę Windows. Każdy, kto ma kontakt z takim komputerem, od razu widzi, że oprogramowanie jest nielegalne.

Komunikat o nielegalnym oprogramowaniu nie pojawił się jeszcze na wszystkich pirackich wersjach. Ale ci, którzy go złapali, już znaleźli kilka sposobów na obejście. Najbardziej poszukiwaną rzeczą w Internecie są teraz programy do usuwania tej aktualizacji. Wyjściem z "kłopotu" jest również program generujący nowy klucz produktu, ale trzeba pamiętać, że jest to przestępstwo
3 3 3