Odpowiedzi

2009-11-22T09:54:24+01:00
Bulimia (wilczy głód) objawia się powtarzającymi, niekontrolowanymi epizodami spożywania dużych ilosci pokarmu, aż do pojawienia się nudnosci. Bulimia dotyka najczęsciej osoby które nie akceptują swojego wygladu, nie czują sie dobrze w swoim ciele i za wszelką cenę chcą polepszyć swoje samopoczucie. Bulimia dotyka zwykle młode kobiety. Objawy towarzyszące bulimii to: Ciągłe zmęczenie i ospałosć, problemy z sercem, bóle i zawroty głowy, zaburzenie miesiączkowania, bóle brzucha.

Objawy

Objawia się powtarzającymi, niekontrolowanymi epizodami spożywania dużych ilosci pokarmu, aż do pojawienia się nudnosci. Objadanie się kończy się prowokacją wymiotów i przeczyszczeniem. Osoby z bulimią mają uszkodzone zęby spowodowane czestym działaniem wydalanego podczas wymiotów kwasu żołądkowego.
2009-11-22T09:56:23+01:00
Bulimia - choroba uważana jedynie za objaw braku akceptacji własnego ciała jest w rzeczywistości manifestacją głęboko zakorzenionych zaburzeń osobowości.

Przebiega dość nietypowo: bulimicy z niepohamowanym uczuciem łapczywości objadają się aż do uczucia osłabienia, a następnie nękani wyrzutami sumienia, pozbywają się nadmiernej ilości pokarmu wymiotami, stosowaniem środków przeczyszczających i leków moczopędnych. Stosowanie tak drastycznych metod prowadzi do bardzo poważnych zaburzeń w stanie zdrowia fizycznego i psychicznego. W wielu przypadkach nieleczona bulimia kończy się śmiercią na skutek zaburzeń w układzie sercowo-naczyniowym, rozległych infekcji czy samobójstw.
2009-11-22T12:20:10+01:00
BULIMIA to choroba o podłożu psychicznym związana z odżywianiem.
Bulimia to choroba polegająca na tym, że osoba nią dotknięta "kocha jeść" lecz robi wszystko by nie przybrać na wadze i w tym celu po posiłkach (najczęściej obfitych) prowokuje wymioty lub zażywa środki przeczyszczające.
Bulimia nie jest bezpośrednim zagrożeniem życia lecz może prowadzić do groźnych chorob przewodu pokarmowego (nowotwory przełyku, żołądka lub jelit).
Chorobę tą leczy się w szpitalach psychiatrycznych.