Odpowiedzi

2009-11-22T10:39:12+01:00
ATRAKCJE TURYSTYCZNE KRAKOWA

Wawel i sukiennice to najbardziej popularne miejsca w Krakowie, których nie sposób pominąć podczas zwiedzania tego pięknego miasta. Najlepszym miejscem do poznania Krakowa jest spacer Starym Miastem. Nie należy również zapominać o Kazimierzu znajduje sie on w dolnej części Krakowa schodząc z Wawelu. Jest tam wiele galerii, synagog. Kraków ma bardzo wiele różnych atrakcji wystarczy tylko wsiąść w samochód i przyjechać do naszego malowniczego miasta. Zapraszamy.
15 4 15
Dziękuje Ci bardzo mocno za zabytki krakowa !!!!!!
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T11:00:38+01:00
Kraków ( Stołeczne Królewskie Miasto Kraków) .Miasto położone nad Wisłą w południowej Polsce. Jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii.Kraków posiada bardzo wartościowe zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych.W przeszłości Kraków był stolicą Polski i siedzibą polskich królów. Znajduje się tam główna siedziba Instytut Książki. Miasto to posiada również bardzo Dużo placówek o znaczeniu narodowym np. Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe, Drukarnia Narodowa, Biblioteka Jagiellońska.

W Krakowie nie można się nudzić znajduje się tam tyle atrakcji ,że każdy znajdzie coś dla siebie. To jest kilka przykładów dla których warto odwiedzić To piękne miasto;

-116 kościołów Krakowa
-Zamek Królewski na Wawelu
-Rynek Główny w Krakowie
-Sukiennice w Krakowie
-Mały Rynek w Krakowie
-Ulice Starego Miasta
-Mury Obronne w Krakowie

Serdecznie zapraszamy i życzymy wspaniałych wrażeń .
16 4 16