Odpowiedzi

2009-11-22T10:07:07+01:00
Zwierzęta to nasi bracia, dlatego musimy traktować je jak równych sobie. Nie można krzywdzić bezbronnych zwierzaków, które nic nam nie zrobiły. Musimy dawać przykład innym, że krzywdzenie zwierząt jest złe. Zwierzęta nie są zabawkami, którymi się chwilę pobawisz, a potem zostawisz. Zwierzęta nie zasługują na takie traktowanie! Podejmując się opieki nad zwierzątkiem musisz wziąć pod uwagę to iż będziesz musiał być za nie odpowiedzialny.
12 3 12
  • Użytkownik Zadane
2009-11-22T10:55:22+01:00
"Uczeń też człowiek"
Każdy człowiek ma prawo wyrażać swoją opinię, jednak nie zawsze tak się dzieje. Często w szkołach uczniowie muszą podporządkowywać się innym, chociaż zdarza się, że to właśnie oni mają lepsze pomysły. Nauczyciele powinni zawsze dawać szanse słabszym uczniom, a nie tylko tym najlepszym. W ten sposób wiele osób pozbyłoby się nieśmiałości i otworzyłoby się na innych. Dlatego apeluję do wszystkich : nie skreślajcie osób 'niższych' tylko dlatego, że macie wyrobioną opinię na jego temat! Dajcie szansę każdemu! w końcu uczeń też człowiek!

"Zwierzęta to nasi bracia"
Zwierzęta, mimo, iż nie myślą tak, jak my, ludzie to mają instynkt i wyczuwają wszystko, co się dzieje. Są to nasi 'bracia' , musimy ich szanować! Często jednak dzieje się odwrotnie.Ludzie nie szanują zwierząt.Ile razy widzimy głodne psy wałęsające się po ulicach w poszukiwaniu pożywienia? Czy nie jest nam ich wtedy żal? Jeśli zdecydujemy się na zakup zwierzątka musimy liczyć się z tym, że potrzebuje on naszej opieki i miłości! Odrzuconym pupilom bardzo trudno później ponownie zaufać człowiekowi. Z nimi jest tak jak z nami - ludźmi.Jeśli ktoś nas skrzywdzi, później ciężko nam jest znów komuś zaufać, czujemy się samotni i niekochani. Nigdy nie porzucajcie swoich zwierząt, bowiem nie są to zabawki, nie możemy rzucić ich w kąt, kiedy nam się znudzą! To żywe istoty, które pragną ciepła i miłości z naszej strony. Nie odbierajmy im tego!
18 4 18