Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-22T10:04:50+01:00
Asceta - osoba uprawiająca ascezę (surowy, wstrzęmięźliwy tryb życia zmierzający, przez wyrzeczenie się przyjemności).
choleryk – typ pobudliwy, przejawiający tendencje do ciągłego niezadowolenia i agresji.
dyletant - człowiek zajmujący się jakąś dziedziną nauki lub sztuki po amatorsku; osoba niemająca wykształcenia, wiedzy w danej dziedzinie.
nihilista - zwolennik nihilizmu.
stoik- człowiek spokojny i opanowany.
4 3 4
2009-11-22T10:15:58+01:00
Asceta - Asceta to człowiek , który dobrowolnie rezygnuje z życiowych przyjemności , prowadzi życie
w surowej dyscyplinie wewn. I zewn . Wyrzeka się dóbr materialnych : bogactwa , sławy , rodziny . Skazuje się na samotność , cierpienie i ból
. Celowo umartwia ciało i duszę . Najlepszym
przykładem jest Św. Aleksy

choleryk - przeciwieństwo flegmatyka, typ pobudliwy, przejawiający tendencje do ciągłego niezadowolenia i agresji. Charakteryzuje go silne przeżywanie emocji oraz duża energia życiowa i aktywność. Cholerycy bywają uparci, a ich reakcje na bodźce są szybkie i często nieprzemyślane, bywają też zakompleksieni. Często żałują wypowiedzianych słów. Są nastawieni na działania i kierowanie. Wzbudzają wśród ludzi zaufanie i respekt, często pracują dla potrzeb grupy. Są szybcy w działaniu, preferują pracę, którą mogą sami zorganizować. Lubią przewodzić i organizować pracę innym. Gdy ktoś się z nim nie zgodzi, denerwuje się, krzyczy, staje się agresywny.

dyletant - człowiek zajmujący się jakąś dziedziną nie znając się na niej, bez odpowiedniego przygotowania

nihilista - zwolennik nihilizmu; w sześćdziesiątych latach XIX w. w Rosji: raznoczyniec, inteligent odrzucający tradycje i obyczaje szlachecko-burżuazyjne i ideologię pańszczyźnianą, rewolucyjny domokrata.


nihilizm - odrzucanie, negowanie, relatywizacja wszelkich przyjętych wartości, norm, zasad, praw życia zbiorowego i indywidualnego (np. etycznych, estetycznych); sceptycyzm absolutny.

stoik - człowiek spokojny i opanowany
3 4 3