Odpowiedzi

2009-11-22T11:18:42+01:00
Najpierw się z pytam czy obojętnie jakiej książki a teraz napisze

Harry Potter bohater książki
Harry jest to postać z książki Harry Potter i Kamień filozoficzny.Nie miał on łatwego życia jego opiekunowie nienawidzili go, a do tego miał wroga najpotęrzniejszego czarodzieja świata Lorda Voldemorta.
Potter miał kruczoczarne włosy, oraz blizne na czole w kształcie błyskawicy. Nosił równierz okulary posklejane taśmą bo jego kusyn Dudley mu je ciągle łamał. Był także niedożywiony bo ciotka i wuj woleli swojego syna niż jego. Niestety musiał z nimi mieszkać bo jego rodziców zabił jego wróg. Harry był bardzo odważnym czarodziejem. Ale niezbyt słuchał się zasad. Życia nie miał łatwego ale znalazł prawdziwych przyjaciół.
Jest on postacią doskonałą zawsze narażał swoje życie aby uratować innych. Każdy powinien brać z niego przykład.
2009-11-22T11:24:50+01:00
Nie wiem czy ten przykład będzie dobry, ale proszę bardzo:

Ebenezer Scrooge był głównym bohaterem powieści Charlesa Dickensa ,,Opowieść wigilijna’’. Był starszym mężczyzną, który oddał się bezgranicznie handlowi. Prowadzi kantor, który założył wraz ze swoim wspólnikiem, Jakubem Marleyem. Po jego śmierci sam kierował interesami. Był samotny, nie utrzymywał kontaktu z rodziną. Kierował się zasadą ,,Po trupach do celu’’.
Scrooge miał pomarszczoną skórę, długi, haczykowaty nos, mocno zaciśnięte, sine usta, oraz oczy o lodowatym spojrzeniu. Jego postać była chuda, wysoka, lekko garbata i wzbudzała ogólne przerażenie w mieszkańcach Londynu.
Jego jedynym zainteresowaniem i pasją było gromadzenie pieniędzy. Na tym znał się najlepiej. Był materialistą i człowiekiem wierzącym tylko w rzeczy, które mógł dotknąć, zobaczyć. Święta oraz ich zwyczaje uważał za ,,bzdury''.
W czasie, kiedy go poznajemy był człowiekiem skąpym, bezdusznym, szorstkim i na ogół nie przyjemnym. Liczyły się dla niego tylko pieniądze i to przede wszystkim o nich myślał. W życiu liczył tylko na siebie i odpowiadało mu to. Patrząc w jego przeszłość, możemy powiedzieć, że kiedyś był całkiem innym człowiekiem. Był towarzyski, czuły, kochający. Jednak po śmierci swojej ukochanej siostry, Fan radykalnie się zmienił. Stracił swą miłość, przyjaciół. Stał się osobą narzucającą wszystkim swoje zdanie, nie licząc się z nikim, naginającą wszystko do swojej woli. Kiedy nawiedziły Ebenezera Duchy Świąt przeraził się. Bojąc, że stanie się tak jak w przepowiedni Ducha Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia postanowił zmienić swoje życie, swoje postępowanie. Po przemianie odzyskał swoje dawne cechy. Zrobił się towarzyski, przyjazny, pomocny, uprzejmy i wielkoduszny. Przestały być dla niego najważniejsze pieniądze, wręcz przeciwnie, był rozrzutny.
Uważam, że Ebenezer Scrooge na początku był złym bohaterem, ale pokazał nam, że można zmienić się pod wpływem strachu, obawy.

Mam nadzieję, że będzie dobre :)