Odpowiedzi

2009-11-22T11:53:11+01:00
Bolesław Chrobry urodził się w 967 r.Koronowany był w 1025
Od tego czasu mądrze rządził swoim krajem i był uwielbiany przez jego poddanych.Znany był z dobrego serca odwagi i sprawiedliwości.
Bolesław Chrobry był silnym i dobrze zbudowanym mężczyzna.
Miał gęstą brodę i wąsy,a jego włosy układały się w loki.
Państwem władał rozważnie,posiadał bardzo dużo oddziałów wojsk.
Król był bardzo religijny.Odnosił się z wielkim szacunkiem do kapłanów.
Kapłanów nazywał "panami".Szanował również poddanych(nie zależnie od ich majątku).Chętnie oddawał pieniądze na biednych i kościół.
Jeśli jakiś wieś mak przychodził aby się mu wyżalić wysłuchał go i starał się mu pomóc.Dla Bolesława Chrobrego najważniejszy był Kościół,a nie skarby królewskie czy złoto.
Król Bolesław Chrobry był bardzo sprawiedliwy i dobrze zarządzał swoim Państwem.

:))
2009-11-22T11:55:03+01:00
Bolesław Chrobry urodził w 967r. 1025 został koronowany na króla Polski. Był pierwszym królem Polski. Mądrze i rozsądnie rządził naszym krajem, był szacowany i uwielbiany przez poddanych. Znany był też za sprawiedliwość, odwagę i z dobrego serca.
Król był silnym, dobrze zbudowanym mężczyzną. Posiadał gęstą brodę oraz wąsy, a jego włosy układały się w loki. Ramiona okrywały mu barwne, bogato zdobione szaty, a głowę zdobiła drogocenna złota korona.
Bolesław był osobą religijną i pobożną, dlatego też był szacowany przez lud. Nie dzielił on ludzi na: biednych i zamożnych. Z chęcią wysłuchał biedaka i jak tylko mógł pomagał mu. Nie żałował też pieniędzy, dawał je np. na cele charytatywne, czy dla Kościoła. Wysłuchiwał każdego, nie zważał na porę dnia, czy też nocy. Najważniejszym dla niego przykazaniem było dobro ludu i narodu, a nie złoto i inne kosztowności.
Bolesław Chrobry to dobry, uczciwy, sumienny i sprawiedliwy król, niosący pomoc i wyciągający do innych przyjazną dłoń. Myślę, że słusznie stał się sławny. Był na prawdę dobrym królem.
1 5 1
2009-11-22T11:56:41+01:00
Bolesław Chrobry był pierwszym Królem Polski.
Był Synem Mieszka pierwszego, pochodził on z dynasti Piastów.
Urodził Się w 967r, a koronowany został w 1025r, gdzie później zmarł.
Znany jest z dobrego serca, sprawiedliwości a przede wszystkim z odwagi.
Bolesław Chrobry posiadał brodę oraz wąsy a jego włosy układały się w loki. Był silnie zbudowanych męszczyzną.
Państwem władał rozważnie, posiadał niezliczone oddziały wojska, ale nie za to ludzie go wysławiali.
Bolesław Chrobry był osobą bardzo religijna i pobożną. Z wielkim szacunkiem odnosił się do kapłanów, w poszanowaniu zachowywał sie do swoich poddanych, nie zależnie od ich stanu majątkowego. Sprawiedliwość jego była tak wielka że, nawet kiedy starsza kobieta użalała się nad krzywdą wyrządzoną jej przez kogoś wyższego rangą, król szybko załatwiał sprawę na korzyść ofiary. Dla niego najwaźniejsze nie było złoto, skarby czy inne królewskie rzeczy, lecz dobro kraju i chwałę Kościoła miał za największe przekazywanie.
Bolesław Chrobry był wspaniałym królem - myślę, że w pełni zasłużył na sławęm którą jest otoczony.