Wyobraź sobie, ze jesteś mieszkańcem starożytnych Aten, Sparty lub Aleksandrii. Napisz list do przyjaciela w którym zrelacjonujesz jeden dzień ze swojego życia. Wykorzystaj np. wiadomości o architekturze, modzie, zajęciach codziennych, ustroju społecznym i politycznym. Nie zapomnij też o zachowaniu odpowiedniej formy literackiej (daty, adresat).
Bardzo prosiłabym o jak najszybszą odp:) Z tego wypracowania wystarczy mi 4 ale nie pogardziłabym piątką ;D Z góry dzięki!! ;)

2

Odpowiedzi

2009-11-22T11:50:13+01:00
Obywatel sparty

Drogi Herkulesie(przyjaciel)!

Przepraszam Cie że tak długo nie pisałem ale jak wiesz w sparcie tylko obowiązki wojskowe do 60 roku życia i na razie nie mogę brać nawet udziału w życiu politycznym kraju bo mam 30 lat. Mury miasta w kturym żyję jak wiesz są niezdobyte ale ostatnio atakowali nas trojanie i przegrali. Napisz co u Ciebie słychać.

Twuj przyjaciel Archimedes.

PS. jeśli jesteś w troji zwiewaj zaraz je bedziemy atakować całym legionem
5 1 5
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T16:38:06+01:00
Ateny, 503 rok p.n.e.

Drogi Tukidydesie!

Piszę, aby Ci się pochwalić: mój ojciec, po raz 2 z rzędu został wybrany na stanowisko stratega! To niesamowite, nie sądzisz? Przecież na to stanowisko jest tak wielu kandydatów! Jestem z niego bardzo dumna.
W domu wszystko dobrze, choziaż męczy mnie to ciągłe w nim przesiadywanie. Wiesz, jaka jestem żywiołowa. Jednakże moja mama ma gorzej, co trochę podnosi mnie na duchu. Musi wychowywac mnie i mojego brata, a także prowadzi dom. Ale niedługo to się zmieni, bo tato obiecał, że najbliższe święto spędzimy na Akropolu całą rodziną. Widzisz jak jest- nie narzekam. Pozdrawiam. Milea.

PS: Co u ciebie? Odpisz, jak tam w waszym polis.
5 3 5