Na rynku możemy się zetknąć z różnego rodzaju reklamami: informacyjną, perswazyjną i przypominającą. Podaj po dwa przykłady reklam telewizyjnych z krótkimi opisami argumentującymi wybór.
Reklama informująca:
1. ..........................
2. ..........................
Reklama perswazyjna ;
1. ...................
2. ....................
Reklama przypominająca;
1. ....................
2. .........................

Czy wśród reklam telewizyjnych można znaleźć przykłady reklam łączących w sobie wszystkie te funkcje? Jeśli tak, podaj przykłady.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T12:27:27+01:00
Reklama informująca:
Reklama informująca. Umożliwia ona dostrzeżenie produktu. Psycholodzy twierdzą nawet, że widzenie czegokolwiek wymaga uprzedniego zetknięcia się z tym czymś. Jeśli zatem klientowi nie pokaże się produktu podczas reklamy informacyjnej, to nie zauważy go w sklepie.
1. Proszek Vizir- reklama dostarcza nam informacji o produkcie i oddziałuje na nas jako zachęta do zakupu akurat tego, a nie innego proszku.
2. Zabawki- zbliżają się święta, więc każdy przedsiębiorca chce pokazać nam swój produkt tak, abyśmy szukali go na półce w sklepie.

Reklama perswazyjna:
Głównym zadaniem oddziaływań perswazyjnych w przemyśle reklamowym jest umiejętne kształtowanie pozytywnych postaw ludzi w stosunku do produktów lub usług i wpłynięcie na ich zakup. Takie oddziaływanie jest konieczne, ponieważ ludzie mają w zwyczaju utrzymywać stałość i wewnętrzną zgodność swoich postaw i działań. Skuteczna perswazja przeważnie narusza tę wzajemną zgodność doprowadzając do asymilacji nowych informacji i przystosowania się starych struktur.
1. Telezakupy MANGO- Wszystko jest wspaniałe, w atrakcyjnej cenie i niezbędnie nam potrzebne do życia.
2. Kredyt bankowy- "tylko teraz oprocentowanie wynosi ileś tam procent w skali roku, nie przegap".
Reklama przypominająca:
Reklama przypominająca. W zalewie wciąż nowych i nowych produktów, z których każdy jest najlepszy i każdy ma przyciągać uwagę nabywcy, zdarza się, że klienci zapominają o produktach które już od jakiegoś czasu znajdują się na rynku. Do zakupu takich wyrobów zachęcają na nowo przygotowane reklamy i występujący w nich tzw. eksperci (gospodynie domowe, postaci z życia publicznego), którzy przekonują o wyższości " podobnego nad podobnym ".
1. Czekolada Alpen Gold- przypomina się, bo jest na rynku od kilkunastu lat i chce, a by to konsument wybrał tą, a nie inną.
2. Herbata Saga- przed dłuższy okres nie widać było reklamy tej herbaty, niedawno pojawiła się ona ponownie, by przypomnieć o produkcie, jakim jest ta herbata.


Czy wśród reklam telewizyjnych można znaleźć przykłady reklam łączących w sobie wszystkie te funkcje? Jeśli tak, podaj przykłady.

Tak, jest to reklama promująca akcję "Podaruj dzieciom słońce". Reklama ta informuje nas jak możemy pomóc innym, potrzebującym osobom, oddziałuje na nas perswazyjnie przez to, że wybiera dla nas najlepsze jej zdaniem produkty, które pomogą nam w codziennym życiu i przypominającą, bo przypomina nam o produktach, o których czasem zapominamy, przez co pobudza nas do poszukania tego produktu w sklepie.
11 4 11