Odpowiedzi

2009-11-22T12:38:59+01:00
Postać, którą polubiłam najbardziej to tytułowy bohater, czyli Zenek Wójcik.Chłopiec ma około 16 lat.Mieszka w Warszawie.
Zenek uciekł z domu, ponieważ jego ojciec był alkoholikiem, a matka zmarła.Chciał dostać się do swojego wujka Antosia do Strykowa.
Ten chłopiec jest osobą bardzo wrażliwą.Kiedy dowiedział się, że Marian i Julek nie odnaleźli jego wuja rozpłakał się.Posiadał honor, który nie zawsze był dla niego dobrą cechą.Nie chciał poprosić o pomoc innych, ani przyznać się, że jest głodny.Wykazał się też odwagą.Kiedy dziecko było w śmiertelnym nie bezpieczeństwie.On nie zważał na swoje bezpieczeństwo.Żucił się w pogoń za wozem i uratował małego chłopca.Potrafił docenić kogoś za jego życzliwość i dyskrecję.Tą osobą była Ula, w której Zenek zakochał się.Był też trochę nie odpowiedzialny namawiając swoich towarzyszy do kradzieży jabłek oraz kiedy sam zabrał przekupce 50 złotych.
Wyglądem wyróżniał się.Kiedy trafił na wyspę wyglądał jak włóczenga.Miał brudne i dziurawe ubranie.Na jego głowie widniały kruczo czrne włosy.
Według mnie Zenek to bardzo interesująca postać i warto byłoby się z nim zaprzyjaźnić.
2009-11-22T12:39:26+01:00
Zenek Wójcik to pierwszoplanowy bohater książki, pt. "Ten obcy".
Był sam, ponieważ jego matka zmarła, a od ojca uciekł, gdyż ten pił i znęcał się nad nim.
Twarz miał zaniedbaną, szarawą od brudu. Włosy ciemne, od pewnego czasu utracone połysku. Piękne, szeroko rozstawione brwi i chude policzki nadawały twarzy powagę i skromność. Duże, błyszczące i bardzo ciekawe świata oczy wzbudziły w uli zaskoczenie. Był ubrany w zniszczoną wiatrówkę i drelichowe spodnie. Lewą stopę miał skaleczoną o pęknięte szkło i owiniętą brudnym bandażem. Był bardzo zwinny i szybko biegał.
Jego plusem było, że był odporny na ból i wszelakie złe wspomnienia.
Uczciwe, dobre serce było wrażliwe na krzywdę i współczuło innym. Tajemniczość i małomówność to główna cecha jego charakteru, również skrytość.
Gdy ktoś zwierzył mu tajemnicę to zawsze zachowywał ją dla siebie. Waleczny i odważny. Upartość pomagała mu dążyć do celu. Znał gatunki ptaków i miał dobry kontakt ze zwierzętami. pomysłowość i właśnie upartość dążenia do celu oddały zazdrość najpierw u Julka, a potem także u Pestki.
Był bardzo skromny, gdyż nie szukał rozgłosu.
Nie zwierzał się nikomu, bo wiedział, że może liczyć tylko na siebie.
Zenek bardzo się wywyższał, myślał, że jest najmądrzejszy, ponieważ był najstarszy z całej paczki.
nie znosił, gdy ktoś mu się sprzeciwiał. Do nowych znajomych nie miał zaufania, odzywał się arogancko i nie odpowiadał na zadawane mu pytania.
Zenek dla Julka był bohaterem, kimś naprawdę ważnym, a dla Mariana po prostu zwykłym włóczęgom, kimś na kogo trzeba zwracać większą uwagę i patrzeć mu na ręce.
Myślę, że Zenon Wójcik to chłopak z wieloma wadami, lecz posiada także zalety.
U Zenka ważna zaleta to, to aby dotrzymywać tajemnic.
Nie podoba mi się to, że się strasznie wywyższał, uważał siebie za najważniejszego i, że często kpił sobie z przyjaciół.
Był wrażliwy na krzywdę innych, tylko dlatego, że kiedyś doznawał wielkiej krzywdy w domu przez ojca.
Źle, że nie znosił sprzeciwu, bo przecież każdy człowiek powinien mieć swoje zdanie i powinien się go trzymać.
Odwaga u chłopca w jego wieku to rzadka cecha, gdyż na dodatek okazywał ją w taki sposób. Zenek mimo wszystko, że ma tyle wad bardzo mi się podoba jako bohater tej powieści i wydaje mi się, że mógłby być moim przyjacielem. Jeżeli jesteście ciekawi co dalej działo się z Zenkiem i z jego nowymi przyjaciółmi to zachęcam przeczytać dalsze przygody, które zawarte są w książce, pt. "Inna?", a jest to także powieść pisana przez Irenę Jurgielewiczową.