Odpowiedzi

2009-11-22T13:11:54+01:00
Milosc jest uczuciem bardzo trwalym. Nie mozemy ja ze swojego serca poprostu wyrzucic. utwor Maly Ksoiaze" ukazuje nam piekno tego uczucia> jest mu mowa o planecie , z ktorej wyrywal baobaby po to aby nie zniszczyly planety. jest to powiesc bardzo psychologiczna ykazujaca nam jak wiele mozemy zdzialac miloscia a nie zlem.
1 5 1
2009-11-22T13:12:52+01:00
Miłość jest tematem wielu dzieł, niezliczonej ilości poematów, piosenek i jest jej pełno wokół nas pod różnymi postaciami. Towarzyszy człowiekowi od początku jego istnienia i choć tyle lat minęło nic się w jej koncepcji nie zmienia, człowiek kocha i chce kochać, zawsze...
Słowa zawarte w ,,Małym Księciu'' : ,,Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy'' są doskonałym przykładem na to, że prawdziwego uczucia nic nie jest w stanie zniszczyć. Nawet po śmierci kochanej przez nas osoby mamy ją w swej pamięci, wiążemy z nią wspomnienia i nadal darzymy uczuciem, może nawet jeszcze mocniejszym niz przed jej odejściem. Każdy z nas pragnie ciepła i miłości, rodzinne ognisko jest niewyczerpalnym źródłem miłości i potwierdza zawarte w książce Antoine'a de Saint-Exupery'ego słowa. Rodzice darzą miłością swoje dzieci i nie ograniczają się do podarowania miłości jednej istocie, ale czasem licznej gromadce pociech i kochaja je po równo, ucząc życia w świecie i pokazując drogi prowadzące do odnalezienia miłości. W taki sposób miłość krąży w przyrodzie, jest wszędzie i nadal będzie, nie wyczerpie się dopóty, dopóki na świecie istniał będzie choć jeden człowiek.
1 5 1