1. czy zgadzasz się ze stwierdzeniem ze mas media pełnia role 4 władzy. uzasadnij
2. w jaki sposób badamy opinie publiczną? która według ciebie metoda jest najbardziej wiarygodna
3jak powoływany jest Polski parlament
4 jakie są różnice miedzy ordynacja większościowa a proporcjonalną?
prosze o szybką pomoc

2

Odpowiedzi

2009-11-22T13:26:37+01:00
1. Tak., przez mas media jest zmieniamy poglad ludzi. i w tych mas mediach dowiadujemy sie najczesciej co sie dzieje. mas media jak mowia ze cos jest dobre to wiekszosc to potwierdza chociaz tak nie jaset. i wniosek z tego ze mas media nami rzadza.
2. opinie publiczna badamy po przez saondy wywiada. i w ogol. moim zdaniem najbardziej wiarygodna jest telewizja na zywo i pytanie ludzi o cos wtedy sa pytani ludzie przypdkowi ktorzy nie doataja podłozonego tekstu co maja mowic.
3. polski parlament jest powoływany jest przez sejm / senat
4. proporcjonalna jest to ordynacja ktora dziala według proporcji np. ze na 10 ludzi ma przypadac 2 jakis tam. a wiekszosciowa ze na jakis terenie lub w przypadku 10 ludzi wiekszosc jest jakas tam
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T13:26:42+01:00
1. Tak, zgadzam się, ponieważ mass media mają teraz ogromną władzę nad społeczeństwem. Media mogą kogoś wyrzucić ponad tłum lub zniszczyć. To właśnie przez media przechodzą rzeczy tak ważne dla ludzi, i to one kształtują w pewnym stopniu poglądy ludzi.
2. Badamy poprzez sondarze, ankiety w internecie i na ulicach, itp. Moim zdaniem najbardziej wiarygodna jest metoda przeprowadzania ankiet wśród napotkanych na ulicy ludzi.
3. Przez senat/sejm
4. Większościowa, jak sama nazwa wskazuje bierze pod uwagę większość głosów. Proporcjonalna bierze pod uwagę rozmiary każdej grupy i porównuje je.

Co do 4 nie jestem pewien, ale 1 na 100% dobrze będzie.
1 4 1