Porównaj ilustrację: pierwsza z nich przedstawia szpital z XV wieku, druga - operację przeprowadzoną przez Josepha Listera w drugiej połowie XIX stulecia.Jakie różnice dostrzegasz?Czym różnią się dzisiejsze szpitale od obu przedstawionych na rysunkach?

Pierwszy obrazek :http://img30.imageshack.us/img30/4825/ilustracja1.jpg
Drugi obrazek :http://img268.imageshack.us/img268/1589/ilustracja2.jpg

Proszę o szybkie rozwiązanie , potrzebuję tego na poniedziałek.

1

Odpowiedzi

2009-05-17T11:52:15+02:00
Spróbuję szybko pomóc;))

Różnice między obrazami:
Na obrazku 1 widzimy cały szpital z wieloma chorymi na łózkach zaś na drugim obrazku widać tylko jednego chorego właśnie przechodzącego operacje. drugą różnica jest to ze na pierwszym obrazku jest kilkoro osób zajmujących się wieloma pacjentami zaś na 2 obrazku widać kilka osób pomagających tylko jednej osobie. dodam jeszcze że biorąc pod uwagę to iż na drugim obrazku człowiek jest operowany a na pierwszym ludzie leżom w łózkach można się domyślić że pacjent z drugiego obrazka jest w cięższym bo wymagającym operacji stanie zaś pacjenci z obrazka pierwszego mają innego rodzaju schorzenia. Jeżeli zaś zwrócimy uwagę na różnice pomiędzy samymi obrazkami a nie scenami które się na nich rozgrywają zobaczymy że kolory na 2 obrazku przedstawiającym operacje są mniej wyraziste niż na obrazku że szpitala.

różnicę między obrazami a dzisiejszymi szpitalami:
Podstawową różnica jest to że zarówno w zwykłych szpitalach jaki na salach operacyjnych dysponujemy nowocześniejszym sprzętem monitorującym funkcje życiowe pacjenta. Druga rzecz na jaką zwróciłam/em uwagę jest to że lekarze w dzisiejszych szpitalach majom odpowiedni struj lekarski. Natomiast różnica dotyczącą tylko obrazka szpitala jest to że teraz pacjenci są w mniejszych 2-3 os salach.
23 3 23