Odpowiedzi

2009-11-22T14:43:49+01:00
Balladyna jest prostą dziewczyną z kruczoczarnymi włosami. Tytułowa bohaterka to ambitna egoistka o słabej psychice, często kłamała. Balladyna to negatywna postąć która posunęła się do najgorszego grzechu - zbrodni.

Alina to dobra, uczynna, sprawiedliwa dziewczyna. Siostra Balladyny, w przeciwieństwie do niej miała szacunek do swojej matki.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T14:52:46+01:00
Alina i Balladyna to siostry z dramatu Juliusza Słowackiego. Mimo, że łączy je rodzinna więź, znacznie się od siebie różnią.
Balladyna jest tą starszą z nich. Jest niezwykle piękna. Ma długie, ciemne włosy. Cechuje ją bladość cery nazywana jest czasami Bladyną przez własną matkę. Jest osobą leniwą, przy każdej okazji wyręczająca się swoją matką lub siostrą. Balladynę wyróżnia fausz, bowiem kochając Grabca, wolała wyjść za Kirkora. Fakt ten może świadczyć również o tym, ze dziewczyna była żądna władzy oraz bogactwa. Bohaterka powodowana zazdrością zabija Alinę, po to, by zostać księżną. Jest tak ambitna-w negatywnym tego słowa znaczeniu-ze nie cofnie się przed niczym,aby osiągnąć upragniony cel. W pewnym momencie bohaterką zaczynają targać wyrzuty sumienia. Jednakże ona nie potrafi już cofnąć się z drogi, którą wybrała na początku. Dalej zabija i morduje innych. Alina jest drugą z sióstr-tą młodszą. W odróżnieniu od Balladyny ma piękne jasne włosy. Jej oczy są koloru "fiołkowego". To, co wyróżnia Alinę to pracowitość. Dziewczyna zawsze gotowa jest pomagać swojej matce i siostrze. W przeciwieństwie do swojej starszej siostry, Alina jest szczera i prawdomówna. Młodsza z sióstr nigdy nie kłamie, by osiągnąć upragniony cel. Jest osobą dobroduszną, szanująca wszystko, co znajduje się dokoła niej. Składa obietnicę, że po ślubie z Kirkorem, zabierze ze sobą matkę i siostrę.
Uważam, że Alina jest tą postacią, którą możemy darzyć zaufaniem. Jej postawa jest wzorem do naśladowania w przeciwieństwie do tej, którą reprezentuje Balladyna.