Odpowiedzi

2009-11-22T15:13:07+01:00
Do domu konstruktora Klapaucjusza przybyła Maszyna Do Spełniania Życzeń. Przysłał ją tam konstruktor Trurl jako podarek dla
przyjaciela. Klapaucjusz kazał jej stanąć w kącie obok pieca i wrócił do przerwanej pracy przy baniastej maszynie na trzech nogach. Po chwili zażądał od maszyny farby, a potem szmergla, karbarundu, wiertła i śrubek. Za każdym razem maszyna dawała mu to, czego potrzebował. Aby ostatecznie przekonać się, czy maszyna coś potrafi, kazał jej wieczorem zrobić Trurla. Maszyna spełniła jego życzenie. Klapaucjusz sprowadził zrobionego przez maszynę Trurla do piwnicy, związał go tam sznurem i zaczął tłuc grubą belką. Trurl krzyczał, wzywał pomocy, błagał o litość, przeklinał, lecz nic to nie pomagało. Wreszcie wyjawił Klapaucjuszowi, że on jest prawdziwym Trurlem. Chciał się tylko dowiedzieć co Klapaucjusz robi w domu, zbudował więc maszynę, zamknął się w niej i posłał ją do Klapaucjusza w formie podarunku. Ale Klapaucjusz nie uwierzył i tłukł go nadal, aż się zmęczył i poszedł odpocząć zostawiając związanego Trurla w piwnicy. Trurlowi udało się rozluźnić sznury i uwolnić z pęt. Wsiadł czym prędzej do swej maszyny i pognał do domu, a Klapaucjusz śmiał się patrząc z górnego okna na jego ucieczkę.
3 1 3
2009-11-22T15:16:57+01:00
Trurl i Klapaucjusz to genialni inżynierowie Są oni robotami (podobnie jak większość innych mieszkańców), zwani konstruktorami. Są w stanie skonstruować wszystko czego zapragną. Mają niemal boskie zdolności. Bardzo często ich wynalazki wykraczają ponad prawa fizyki.Są najlepszymi przyjaciółmi, ale także wielkimi rywalami.Oboje są dobrzy i sprawiedliwi. Nie wstydzą sie przyjąć dużego wynagrodzenia za usługi.Oszukani są w stanie sami ukarać niesłowne osoby.
3 1 3