Odpowiedzi

2009-11-22T15:20:11+01:00
Wiara w Boga pomaga nam w pokonywaniu życiowych problemów, uskrzydla i dodaje otuchy, kiedy tracimy nadzieje. Pomaga wierzącym, którzy są w stanie wiele poświęcić dla Boga, a w rezultacie potrafi działać cuda. Zycie ludzkie nie jest kara tylko nagrodą, niestety wielu ludzi obwinia Boga za swoje niepowodzenia i upadki. Lecz czy mamy prawo winić Boga za wszystkie nieszczęścia, które mają miejsce w naszym życiu? Czy to nie jest egoistyczne zachowanie z naszej strony? Zapominając o Bogu sami spisujemy na siebie wyrok, bo bóg jest łaskawym, dawcą życia, a bez Niego ono traci sens.
4 4 4
2009-11-22T15:39:57+01:00
"Wiara w Boga pomaga w pokonywaniu trudności życiowych"

Ludzkie życie pełne jest różnych przeszkód i przeciwności losu. Najważniejsze żeby umieć sobie z nimi radzić, co wbrew pozorom nie jest to łatwe. Bóg w ciężkich chwilach stanowi dla nas oparcie, jest naszym przyjacielem. Czuwa nad nami i wspiera nas. To wiara w niego motywyje nas do walki ze złem. Gdy jest nam źle rozmawiamy z nim jak z rodzicielem, poprzez modlitwę. Daje nam to dodatkowy przypływ siły i wiary w siebie, a dzięki niej nie poddajemy się drobnym niepowodzeniom. Wielu jest ludzi, którzy dzięki wierze żyli w szczęściu i dobrobycie, gdyż stosowali się do jej prawd i pomagali innym ludziom, za co zostali wynagrodzeni. Ponadto życie człowieka, który w nic nie wierzy jest puste. Taki człowiek nie ma o co walczyć, a zło tego świata przytłacza go i sprawia, że jego egzystencja nie ma żadnego sensu. Jak więc widzimy wiara w Boga jest czymś dobrym i zdecydowanie pomaga nam pokonywać trudności życiowe.

Może nie jest to praca na miarę wielkiego polonisty, ale na lekcję religii powinna wystarczyć. Mam nadzieją, że się przyda. Pozdrawiam! ;]
8 5 8