Jeśli ktoś przeczytał książke '' Chłopcy z Placu Broni ''
To niech rozwiąże to zadanie =D

Prosze mi napisać dzieje Nemeczka z ksążki '' Chłopcy z Placu Broni ''
czyli jego życie z całęj książki :]

Na teraz plissssssssssssssss =]

2

Odpowiedzi

2009-11-22T15:17:00+01:00
Ernest Nemeczek pochodził z biednej, krawieckiej rodziny,. Był bardzo kochany przez swoich rodziców. Mieszkał przy ulicy Rakoszańskiej 3.
Miał 11 lat, jasne włosy, błyszczące oczy i "delikatną twarzyczkę". Ponieważ był chorowity, wątły i słaby został zepchnięty przez kolegów z Placu na bardzo niską, jedyną pozycję szeregowca. Wszyscy wysługiwali się posłusznym chłopcem. Nikt nie liczył się z jego zdaniem. Bardzo rzadko zdarzało mu sie być w centrum zainteresowania. Choć niepozorny, potrafił zdobyć się na wielką odwagę. Nemeczek był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę. Bardzo cenił honor. Bywał szlachetny nawet wobec wroga. Jego najlepszym przyjacielem był Boka - dowódca Placu. Traktował go nawet jak brata. Nemeczek był sprytny, przebiegły, choć bywał lekkomyślny (czasami nawet "głupiutki"), koleżeński. Często stawał się niecierpliwy i niezdarny w bardzo ważnych chwilach. Doceniono go dopiero krótko przed śmiercią. Wcześniej często go krzywdzono. Nawet niedawni wrogowie martwili się o jego zdrowie.

Moim zdaniem Nemeczek byłby bardzo dobrym przyjacielem. Podoba mi się w nim jego dobroć, skromność i odwaga. Jednak uważam, że nie wszystkie jego cechy są warte naśladowania. W Nemeczku nie podoba mi się jego posłuszeństwo i naiwność. Łatwo daje się wykorzystywać innym
2009-11-22T15:17:26+01:00
Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara pt.Chłopcy z placu Broni.Mimo że wykazuje się odwagą jego wysiłek zakopany jest w grobie,ponieważ umiera.Jego ojciec był krawcem.Ernest mieszkał na ulicy Rakoszańskiej w Budapeszcie.
Bohater był niski i delikatny.Jego białe włosy i niebieskie oczka wyglądały dziecinnie.Na jego twarzy często malował się smutek.
Ernest był odważny i mężny,choć jego koledzy odkryli to w chwili zgonu chłopca.Był cichy i chorowity.Gotów oddać życie za plac.
Jego jedyną pasją była wojna.Mimo że był w cięzkim stanie pomógł w wojnie o plac,który był jego drugim domem.
Chłopiec oddał życie za plac co uczyniło go bohaterem.Rzadko spotyka się takich ludzi.Wielu mogłoby brać z niego przykład.Ernest Nemeczek byłby najlepszym przyjacielem każdego z nas.