Odpowiedzi

2009-11-22T16:39:41+01:00
Obraz został namalowany przez Pieter Bruegela.
przedstawia zwykły niczym nie wyróżniający się zimowy dzień na obrazie widzimy
trzech myśliwych z gromadą psów wracających z polowania .
Dominują dwa zimne kolory: biel śniegu oraz jasna zieleń nieba i lodu.Wszystkie istoty żywe są ciemnego koloru ,
co ukazuje ponure wrażenie niedostatku.
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T16:50:12+01:00
Obraz Pitera Bruegla pt. ,,Myśliwi na sniegu" został namalowany na zamówienie kupca z Antwerpii w 1565 roku.Jeden z cyklu obrazów ukazujących pory roków. Pierwotnie obrazów było 12, ale do dziś zachowało sie tylko 5 dzieł . Obraz jest namalowany na desce o wymiarach 117X 162.Dzieło jest nazywane również ,,Powrót z polowanie". Teraz znajduje sie w muzeum w Wiedniu.

Głównym elementem obrazu jest zimowy dzień w malowniczo położonej wiosce . Pierwszy element który widnieje na obrazie to grupa myśliwych poruszających sie między drzewami , za nimi idzie sfora psów powracających z polowania . Myśliwi są ciepło ubranie i wyposażeni e narzędzie do polowania . Psy towarzyszące grupie ludzi są bardzo zmęczone długim poszukiwaniem zwierzyny . Na drugim planie widać grupę ludzi siedzących przy ognisku . Można zauważyć krzewy i zabudowanie na stawie .W głębi obrazu jest przedstawiona grupa ludzi która wykorzystuje każdą chwile na zabawie z dziećmi za zamarzniętym stawie . Śnieg nie przykrył tylko ziemi ale góry i dachy domów , z których wychodzi biały dym . Po szarawym niebie latają ptaki, które poszukują schronienia oraz pokarmu . Kolory które widniej na obrazie są bardzo smutne i zimne. Na sztuce dominuje kolor szarawy i biały ale nie tylko.Autor ożywił swoją sztuka dodając troszeczkę cielejszych barw, które widnieją na domach i w ogniu,ubraniach, oraz rózne razy psów.
Autor tego obrazu bardzo dobrze przedstawił jego charakter. Sztuka może przedstawiać sie za obraz bardzo ponumry, ale z drugiej strony tak właśnie jest gdy nadjedzie śnieżna pora roku
9 3 9
2009-11-22T20:45:10+01:00
Obraz pt. "Myśliwi na śniegu" namałował Pieter Bruegel. Przedstawia on trzech myśliwych z gromadą psów, wracających z polowania. Ubrani są w ciemne, ciepłe stroje. W dłoniach niosą dzidy i upolowaną zwierzynę. Mężczyźni są pochyleni, wyglądają na zmęczonych. Możemy również zauwazyć bardzo wysokie, pozbawione liści drzewa i ptaki, mogą to być kruki lub wrony. Na drugim planie dostrzegamy ludzi przygotowywujących jedzenie, a w głębi obrazu, pięknie rozciągające się małe miasteczko, które znajduje się pomiędzy wysokimi, stromymi górami. Domy o spadzistych dachach są przykryte warstwą śniegu. Widzimy także osoby, jeżdzące po zamarzniętym stawie. Kolorystyka jest stonowana, charakterystyczna dla pejzażu zimowego. Autor profesjonalnie przedstawił charakter tego dzieła, zadbał o zachowanie szczegołów i proporcji. Moim zdaniem obraz jest bardzo realistyczny, lecz nastrój szary i ponury. Osoba oglądająca ten obraz może poczuć lekkie przygnębienie, ponieważ te dzieło jest przedstawione w bardzo zimnych barwach.
2 3 2