Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T17:34:47+01:00
Gorgona - przedstawiana jako postać skrzydlata, ze szponami, ostrymi kłami i włosami w postaci jadowitych węży. Początkowo była tylko jedna gorgona, później pojawiły się trzy - Stenho, Euriale i Meduza. Ich rodzicami byli Fokis i Keto. Najgroźniejszą była Meduza, której spojrzenie zamieniało w kamień. Ponoć była tak piękna, że zakochał się w niej Posejdon i uwiódł w świątyni Ateny. Meduza zginęłaz ręki Perseusza.
2 5 2
2009-11-22T17:34:31+01:00
Apollo:
- pięć dni po narodzinach postanowił pomścić cierpienia matki, udał się do Delf gdzie zabił smoka Pytona- jednego z synów Gai.
- miał 9 muz
- bóg jasny i czysty,
- władca piękna, bywał zazdrosny o sławę
- najpiękniejszy z bogów, nie miał żony, w miłości nie był szczęśliwy,
- jego siostrą bliźniaczką była Artemida
1 5 1
2009-11-22T18:11:42+01:00
Dedal-ojciec Ikara, pochodził z Aten. Na Kretę przybył jako znany konstruktor i wynalazca. Grecy zachwycali się jego rzeźbami, chętnie tez korzystano z jego wynalazków, np. ze świdra. Dedal był odważny i pomysłowy. Kochał swoją ojczyznę(Ateny) i tęsknił za nią, a nie mogąc do niej wrócić legalnie, postanowił wykorzystać swoje zdolności i podstępem opuścić wraz z synem wyspę króla Minosa (Kretę). W tym celu skonstruował skrzydła. Trzeba było wiele fantazji i wyobraźni, żeby wpaść na taki pomysł. Oprócz nich Dedal posiadał także wiele rozwagi i rozsądku. Umiał przewidywać, dlatego wytłumaczył sposób synowi sposób działania wynalazku i ostrzegł go przed nieostrożnym lotem. Z pewnością bardzo rozpaczał z powodu śmierci Ikara, mimo to nie zrezygnował z dalszego lotu i w końcu osiągną cel.
3 5 3