Odpowiedzi

  • ewe3
  • Początkujący
2009-11-22T18:28:00+01:00
Uczucia dał nam Bóg. To dzięki nim możemy, jak On, kochać. One są ozdobą naszego życia. Ale musimy pamiętać, że uczucia są zmienne! One same w sobie nie są ani dobre, ani złe. Ich moralna wartość zależy od rozumu i woli, które są dla nich źródłem, oraz od efektu, do którego prowadzą, a który staje się ich skutkiem ..
„Czyż to nie cudowne? Po długiej i ciemnej nocy wstaje przepiękny dzień, zaczynający się od cudnego świtu - pamiętasz może ten wschód słońca z Trzech Koron? Co za cudo! A czy wiosna nie następuje po pełnej niespodzianek zimie? Tak jest i z życiem. Jakże często radość i płacz idą razem, przeplatają się wzajemnie. Tak samo jest i z miłością - idzie ona w parze z cierpieniem. Czy nie jest tak, że w momencie smutku życie proponuje nam przejście w radość? Jest to prawo natury, które mówi, że sprawy i rzeczy piękne wymagają trudu, a nawet cierpienia. Rzymianie powiadali: «przez trudy do gwiazd»”.
„Czy nie cieszysz się, kiedy po długim uczeniu się stwierdzasz, że to, co trudne, stało się proste, a w nagrodę dostajesz najlepszą ocenę, czego ci później wszyscy zazdroszczą? A matka, która w bólu rodzi dziecko, czy nie cieszy się, kiedy je zobaczy i weźmie w swoje ręce? Zapomina, że to ją tyle kosztowało. Radość przesłania ból.
Pamiętaj: tylko z miłości rodzi się życie, rodzi się dobro. Popatrz na Chrystusa - z miłości do ciebie zawisnął na krzyżu, byś miał życie i miał je w obfitości. Nie było to takie proste, kosztowało wiele, ale miłość do ciebie kazała Mu pokonać zło tylko dlatego, byś był bogatszy w dobro, byś umiał żyć, nawet kiedy będzie trudno, kiedy będzie to kosztowało wiele i prowadziło przez cierpienie. Tylko ta miłość, która kosztuje, jest wielka, bo oczyszcza z niedoskonałości„
7 3 7
  • Zeta
  • Rozwiązujący
2009-11-22T18:28:31+01:00
W życiu rodzinnym nie można kierować się tylko uczuciami, trzeba też używać rozsądku. Bardzo często stajemy w sytłacji w której musimy dokonać wyboru i nie należy kierować się uczuciami lecz głową. W takich sytłacjach staramy się podjąć jak najlepszą decyzje więc na bok odrzucamy uczucia.
11 3 11
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-22T18:30:23+01:00
Ponieważ musimy kierować się też rozsądkiem aby nie urazić innych. A także nasze zachowanie odgrywa dużą rolę. Uczucia nie wystarczą aby wyrazić naszą miłość do rodziny, do tego potrzeba całej duszy i naszych przekonań, nie tylko uczuć.
17 4 17