Odpowiedzi

2009-11-24T15:07:13+01:00
Uwazam,że dziś za Polskę nie trzeba umierac.Chociaz spoglądając na naszych żołnierzy w Iraku,Afganistanie i innych miejscach na świecie można pomysleć,ze jednak za ojczyznę umierac trzeba,z dala od bliskich,przyjaciół,znajomych.Bo wiemy,że w Iraku ale nie tylko zgineło juz wielu Polaków i to nie tylko żołnierzy,ale tez rownież dziennikarzy,naukowców.
Wspołczesny patriota powinien nie bac sie tego ze jest Polakiem powinien mowic o tym,bo jako Polacy mozemy byc dumni z naszych zabytków,historii.
Trzeba sobie zadać pytanie:czy gdyby Polacy nie byliby patriotami walczyliby o wolność dla Polski?Uważam,że nie.Bo gdyby nie patriotyzm i heroiczność czynów tych ludzi Polska prawdopodobnie nigdy by nie istniała.
Myślę też,że obowiązkiem patrioty jest głosowanie w wyborach,bo najlepiej usiąść i narzekać,że w Polsce nie sie nie zmieni jesli pojdę na wybory.A to nieprawda! Bo własnie przez wybory Polska moze sie zmienic.
Zadaniem wspólczesnego patrioty jest godne reprezentowanie naszego kraju tak jak np.nasi sportowcy,oni są bardzo dobrym przykładem patriotów,ale nie tylko nasi politycy prezydent,premier,czy eurodeputowani posłowie tez bronią interesów Polski na arenie Unii Europejskiej i na roznych konferencjach międzynarodowych.
A żebyśmy byli dobrymi patriotami trzeba tez znac na pamięć nasz hymn narodowy.Bo to wstyd i hańba nie znać hymnu na pamięć!
Podsumowując wszyscy powinnismy byc patriotami w mniejszym lub wiekszym stopniu
2 3 2