Potrzebuję 2-óch recenzji wybranych książek.
Wybór:
-"Rekrut"
-"Dzieci z dworca zoo"
-"Seria niefortunnych zdarzeń"
-"Pan Samochodzik"
-"Wiedźmin"
Nieukrywam, że najlepiej jak byłyby to ta trzecia i ostatnia. No i oczywiście żeby nie były z neta.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T19:51:43+01:00
Bohaterami serii są sieroty Baudelaire: Wioletka, Klaus i Słoneczko. Jest to trójka inteligentnych, utalentowanych i kulturalnych dzieci, których spotykają same nieszczęścia. Już na początku pierwszej książki rodzice dzieci giną w pożarze, który strawił cały ich dom. Każde z dzieci ma ogromną zaletę. Wioletka ma umysł wynalazcy. Dzięki swojej umiejętności wiele razy uratowała swoje rodzeństwo z opresji. Klaus jest „molem książkowym”. Każdą wolną minutę spędza czytając. Ma też pamięć niczym komputer. Pamięta wszystko co w życiu przeczytał, rozwiązywał niejedną zagadkę. Natomiast najmłodsze z sierot – dziewczynka imieniem Słoneczko posiada wyjątkowo ostre cztery ząbki, które również często stawały się pomocne. Jak później się okazuje, Słoneczko ma talent kulinarny. Po śmierci rodziców trafili do ich jedynego krewnego – okropnego Hrabiego Olafa. To co działo się w czasie pobytu u niego było straszne. Na szczęście dzieci zaprzyjaźniły się z panią sędzią Strauss, od której pożyczały książki, chodziły z nią na targ itp. Inicjatorem większości niefortunnych sytuacji z jakimi przychodzi zmierzyć się dzieciom jest czyhający na ich fortunę Hrabia Olaf. Kiedy dzieci zostają zabrane od Hrabiego Olafa odnajduje je on u każdego następnego opiekuna. Podstępnie zakrada się w ich życie i przez przebranie udaje się mu oszukać dorosłych. Sieroty jednak nigdy nie dają się na to nabrać, bo rozpoznają Olafa po jego znakach szczególnych - tatuażu w kształcie oka na lewej kostce i pojedynczej brwi. Niestety, opiekunowie Baudelaire'ów albo giną z rąk Olafa, albo wyrzekają się sierot. Na całe szczęście dzieci są czujne i potrafią same sobie poradzić dzięki wynalazczemu umysłowi Wioletki, oczytaniu Klausa i ostrym zębom małego Słoneczka.

Fabuła zmienia się w książce Wredna wioska, gdzie dzieci zostają oskarżone o zamordowanie Jacques'a Snicketa, który był brany za Hrabiego Olafa, ten sam z kolei przebrał się za detektywa Dupina i wrobił dzieci w morderstwo, które prawdopodobnie sam popełnił. Od tego momentu dzieci muszą uciekać, żeby nie zostać schwytanym przez Olafa i policję. Kiedy w Przedostatniej pułapce dzieci spotykają się z panem Poe, sędzią Strauss itd. wydaje się, że wszystko wróci do normy, lecz tak nie jest - proces sądowy uniewinniający dzieci i proces przeciwko Olafowi zostaje zakłócony przez współpracowników Olafa. Dzieci uciekają wraz z Olafem i zmuszone zostają przy okazji do podpalenia Hotelu Ostateczność. Od tego momentu dzieci wypływają w rejs i trafiają na pewną wyspę, gdzie rozgrywają się rzeczy, które mogą wpłynąć na ich życie.

Autor na początku każdej książki uprzedza czytelników, iż historia, którą opisał, nie będzie miała szczęśliwego zakończenia i odradza jej czytanie. Ma rację, gdyż historia naprawdę nie zakończy się aż tak dobrze.