Odpowiedzi

2009-11-22T22:44:44+01:00
Glowni bohaterowie to rudy-jan bytnar,alek-aleksy dawidowski,zoska-tadeusz zawadzki
Szare szeragi to kryptonim zwiazku Harcerstwa Polskiego działajacego w konspiracji w latach 1939-1945.Grupy szturmowe szarych Szeregów brały udział w akcjach zbrojnych, najmłodsi harcerze z Zawiszy przeprowadzali konspiracje zbiórki. szare szeregi były podporządkowane KG Armi Krajowej, jednak przy zachowaniu znacznej samodzielności.

ORGANIZACJA MAŁEGO SABOTAŻU WAWER skupiała wraszawska młodziez (między innymi Szarych Szeregów), Działała w konspiracji w latach 1940-1944.Równiez była związana z Armia Krajową, zajmowała się głównie antyhitlerowska propagandą, przeprowadziła około 170 akcji.

Absolwenci "Batorego" juz od pierwszych dni okupacji szukali kontaktu z organizacjami konspiracyjnymi. Nie wybrali postawy nakazującej głównie troskę o przeżycie, bezpieczenstwo rodzin. wybrali walkę. Wykazali w niej niebyuwałą odwagę, dzielnnosć, opanowanie w nawet najcięższych sytuacjach. Powładni Zoski wiedzieli czym jest honor, wróg, niebezpieczeństwo, wreszcie śmierc. kamiński przedstawił rzeczywiście wnikliwe studium tego pokolenia jego dojrzewania i wchodzenia w wiek męski. Zbudował mu ponik, na ktory z pewnością zasłużyło. Swym bohaterstwem, często męczenmską śmiercią, oddaniem ojczyxnie najpiękniejszych lat zycia.