Odpowiedzi

2009-11-22T20:25:46+01:00
Każde rok na Lipcu 12 *Orangemen* trzymają afiszowanie. Ludzie (lud) zbierają (wnioskować) słuchać religijnych i politycznych mów. Pomarańczowy Dzień jest rocznicą Walki *Boyne*. zmartwienie zaczynało kiedy Przyciska (blokuje) DRUGI stracił (zgubił) jego tron *William* Pomarańczowego. Każda strona podnosiła armia (wojskowy) i walczył na bankach *Boyne* Rzeka (rzeczny). *Orangemen* wygrał (wygrany; zwyciężył; zwyciężony) walka ale Katolicy ukształtował (ukształtowany) podziemne społeczeństwa próbować (próba; wypróbowywać) i odtwarzają Ściski (dżem) do tronu.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T20:45:12+01:00
Każdego roku w dniu 12 lipca Orangemen posiadają paradę. Ludzie zbierają się, by posłuchać przemówień religijnych i politycznych.

W Orange day przypada rocznica bitwy pod Boyne. Kłopoty zaczęły się, gdy James II utracił tron Wilhelma Orańskiego. Każda strona podniosła armii i walczył na brzegach rzeki Boyne. Orangemen wygrał bitwę, ale katolicy tworzą podziemnego społeczeństwa, aby spróbować przywrócić Jakuba na tron.

nie wiem czy aby napewno o to chodzi ale spróbowałam
2009-11-22T21:36:05+01:00
Sklepy i instytucje w Irlandii Północnej mają podobne godziny otwarcia jak w Wielkiej Brytanii: pn.–sb. od ok. 9.00 do 17.30, w większych miejscowościach raz w tygodniu (w czwartek lub piątek) pracują dłużej, do 20.00, a w niedziele również od 12.00 do 18.00. Tradycja zamykania instytucji i lokali na pół dnia w połowie tygodnia przetrwała w niektórych małych miasteczkach, ale nawet wtedy zawsze coś jest otwarte.

W dni ustawowo wolne od pracy czynne są tylko puby i warsztaty samochodowe. Jeżeli dzień św. Patryka lub Orange Day przypadną na sobotę lub niedzielę, wówczas dniem wolnym od pracy będzie również poniedziałek.

Jeśli chodzi o muzea i inne atrakcje turystyczne, godziny otwarcia są bardzo różne; większość jest zamknięta przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Ważniejsze atrakcje są zazwyczaj otwarte przez cały dzień, natomiast mniejsze czasem tylko po południu.

Wiele zabytkowych obiektów z dala od utartych szlaków turystycznych – zwłaszcza domy i zamki, w których ktoś mieszka – można zwiedzać wyłącznie w szczycie sezonu. Kościoły, jeśli tylko nadal służą wiernym, są niemal zawsze otwarte, a jeśli nie, zwykle można znaleźć w pobliżu kogoś dysponującego kluczami (najczęściej proboszcza) lub zjawić się parę minut przed nabożeństwem.

Święta w Irlandii Północnej:
Nowy Rok
Dzień św. Patryka, 17 marca
Wielki Piątek
Poniedziałek Wielkanocny
Pierwszy poniedziałek maja
Ostatni poniedziałek maja
Orange Day, 12 lipca
Ostatni poniedziałek sierpnia
Boże Narodzenie