Jak zrobić z informatyki coś takiego w excelu ze np. chcemy zrobic plan lekcji i jest taka opcja (dane - poprawność danych) to tam mozna zrobic cos takiego ze w kilku komorkach wpisujemy sobie nazwy przedmiotów, zaznaczamy cos tam (w poprawności danych) ustawiamy i jak naciśnie sie w dowolną komórkę to pojawia sie taka strzałka i tam są do wyboru przedmioty wcześniej napisane. I tak można robic sobie plan lekcji bez ciągłego wpisywania przedmiotów. Bardzo proszę o odpowiedź jak to zrobic!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T21:10:36+01:00
1) wypisujesz w kolumnie nazwy przedmiotów,
2) klikasz myszką docelowe miejsce wstawienia przedmiotu,
3) klikasz w górnym menu "dane", "sprawdzenie poprawności', z menu rozwijalnego na pierwszej poz jest "dowolna wartość" - klikasz obok na strzałkę, rozwija się lista i wybierasz poz "lista".
4) klikasz w pole źródło, i następnie zaznaczasz zakres nazw wpisanych przedmiotów, - w tym polu pojawia się zaznaczoy obszar - zatwierdzasz OK,
5) obok komórki miejsca docelowego pojawia się strzałka menu rozwijalnego, klikasz na nią, rozwija się lista przedmiotów i wybierasz = w tej komórce pozostaje wpisany twój wybór.
Przechodzisz w inne miejsce arkusza, strzałka menu rozwijalnego znika - pozostaje tylko twoja wybrana pozycja.
Jeżeli nie wyjdzie - pisz, prześlę rys.
1 5 1