Odpowiedzi

2009-11-22T20:56:38+01:00
Antygona to tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa. W tej charakterystyce przedstawie, ze warto ja nasladowac w zyciu.
Antygona jest odwazna i gotowa do poswiecen kobieta. Fakt, że pomimo zakazu Kreona pochowała zwłoki swojego brata swiadczy, ze darzyla go ogromna miloscia. Wybierajac prawo boskie byla wierna swoim zasadom.
Uważam, że współczesnym ludziom brakuje cech Antygony. W dzisiejszym świecie trudno jest bronić swoich poglądów, ponieważ mogą zostać wyśmiane. Sądzę, że gdyby ludzie zobaczyli postępowanie Antygony, zastanowiliby się nad swoim postępowaniem.

Sorry za błędy ale spieszyłam się ;)
pozdrawiam ;D
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T21:08:23+01:00
Postac, którą opiszę w swoje pracy to Antygona. Jest tytułowa to bohaterka tragedii Sofoklesa. Antygona to młoda kobieta, została skazana na śmierc za złamanie prawa.
O wyglądzie Antygony ie można zbyt wiele napisac, gdyż Sofokles w swej sztuce nie opisywał wyglądu bohaterów. Można jedynie przypuszczac, że ubierała się zgodnie z modą panującą w owych czasach.
Antygona była to bardzo silna psychicznie osoba. Niezwykle mądra. Jej mądrośc życiuwa była ogromna, gdyż wiele przeżyła. Napewno była też bardzo odważna, bo zdecydowała się pochowac swego brata, nie bacząc na grożbę kary śmierci za ten czyn. Kreon nie pozwolił Antygonie posypac ziemią zwłok brata, ale ona mimo wszystko zrobiła go. Z pewnością bardzo kochała swoją rodzinę, bo oddała życie za wieczny spokój swojego brata.
Moim zdaniem Antygona to jak najbardziej pozytywna postac, bo trudno byłoby doszukac się w niej postępowaniu negatywnych czynów. Jej odwaga jest niezwykle wielka, bo kogo w dzisiejszych czasach byłoby stac na to, aby umrzec za posypanie zwłok garścią ziemi? Pewnie niewiele osób, stac na taki czyn. Antygona jest wzorem do naśladowania, bo taka postawa jest bardzo trudna i potrzeba nielada odwagi, aby tak uczynic.