Odpowiedzi

2009-11-22T21:51:19+01:00
Zgadzam się z tezą zawartą w temacie , że ważna jest rola w życiu człowieka-emigranta.Za chwilę przedstawię argumenty potwierdzające moją tezę.
Pierwszym argumentem jest postać Skawińskiego z noweli Henryka Sienkiewicza "Latarnik" . Bohater walczył o Ojczyznę, by móc żyć w wolnym i kochanym kraju.
Drugim argumentem będzie to , że pomimo represji politycznych nie mógł wrócić do swego kochanego kraju to i tak nie zapominał o tym , jak pięknie walczył o ten nasz kraj.Ta tułaczka na którą był skazany jeszcze bardziej umocniła go w tym przekonaniu.Zrozumiał czym jest patriotyzm, że dla Ojczyzny warto było wyemigrować.
Po wtóre, gdy otrzymał książkę, tak bardzo się wzruszył , że nie da się tego opisać.Jego dusz cierpiała , lecz bardziej bolało serce z niepewnością czy ujrzy jeszcze swój kraj, ten kraj o który tak walczył.Jeden z poetów pisał "Tam dom mój , gdzie serce me się wyrywa". Ten piękny cytat doskonale pasuje do postaci utworu.
Mam nadzieję , że zgromadzone przez mnie argumenty potwierdziły moją tezę, że rola ojczyzny w życiu człowieka jest potrzebna jak i ważna.