Odpowiedzi

2009-11-22T21:30:06+01:00
Ja tak ci zacznę w pewien sposób myślli
Irena SEdlerowa to zasłużona kobieta drugiej wojny światowej. Cicha bohaterka, tyle lat nie znano jej dziejów. Dopiero niedawno ją " odkryto" .Zrobili to Amerykanie... czy nam polakom nie powinno być wstyd.
Takie dzieje, takiej kobiety, takiego człowieka pominac z kart czasu na pół wieku?
Gdy sobie o niej przypomniano, poznano jej historię, sile jej serca, miłości, pomocną dłon wyciagano ku dzieciom. Dowiedziano się, jak bardzo ryzykowała w imie ratunku tych maleńkich, niewinnych istot z getta i ile wycierpiała, gdy umieszczono ją w więziennej celi./ Niepojęte jest dla mnie to,że zamknieto i krzywdzono takiegio człowieka...
w dzisiejszych czasach takie heroiczne, bohaterskie postawy są całkiem znikome, ludzie poprzestaja na materializmie i rzadzy pieniadza- oto ich wartosci, to daje im szczecia. Czyż to nie straszne? Jakie czasy dzis nastały?
Więc postawa i zachowanie ireny sedlerowej jest godne szacunku i nasladowania. Należałoby złożyć w jej strone pokłon, ogromny tłum wdzieczności za oddanie siebie w służbie innym, za swój wklad w ratunek ludzi, za to ,że nam dzisiejszej młodzieży uświadamia nieustannie , w którą stronę należyć iść w zyciu, by życ godnie z podniesionym czołem rzec: ze przeZyłam swoje zycie w słuzbie innym.
2009-11-22T21:30:22+01:00
Myślę że tak ponieważ była dobroczynna,na wojnie pomogała w domach społecznych,dzieciom i innym osobą.