1. Oblicz, co jest korzystniejsze dla rodziny mającej roczną lokatę terminową w banku: wzięcie kredytu na zakup nowego wyposażenia mieszkania czy wypłacenie na ten cel pieniędzy z lokaty (ze względu na wypłatę przed terminem oprocentowanie lokaty będzie niższe)?
Warunki lokat i kredytu:
-oprocentowanie lokaty: 3%
-oprocentowanie lokaty w wypadku wcześniejszej wypłaty: 0,1%
-oprocentowanie kredytu: 8%; prowizja za przyznanie kredytu: 1%
Odpowiedź uzasadnij

2.Rodzinie Kowaskich powodzi się dobrze, więc starszy syn zaproponował rodzicom zmianę samochodu. Uzgodniono, że auto powinno być nowe, na gwarancji. Za używany samochód właściciel komisu zgodził się zapłacić 13.000 zł, na lokatach bankowych miała 33.000 zł. Wymarzone auto kosztowało 85.000 zł, na brakującą sumę 39.000 zł bank zaproponował korzystny kredyt dewizowy w euro (bez prowizji, promocyjne oprocentowanie) na 6 lat. Stała rata miesięczna w przeliczeniu na złotówki miała wynosić około 650 zł.
Zastanów się i napisz, czy rodzinę Kowalskich stać na kupno nowego samochodu? Uzasadnij szczegółowo odpowiedź.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-22T22:37:25+01:00
1.Dla rodziny mającej lokate w banku korzystniejsze jejst jej wypłącenie niż branie kredytu ponieważ z lokaty nawet majac 3% bedziemy mieli mało a kredyt to az 8% plus prowizje. wniosek koncowy jest taki iż stracimy mniej na lokacie niz bysmy mieli wziasc kredyt . bo na kredycie zapłacimy o wiele wiele wiecej niz stracimy z lokaty i nie musimy pilnowac rat itp.

2.Rodzine Kowalskich stać na kupno samochodu bo wnioskują z tresci zadania powodzi im sie dobrze czyli maja srednie zarobki. Kredyt na auto nigdy nie jest wysoko oprocentowany gdyz zabezpieczeniem jest auto dla banku a dewizowy kredyt jest wiele nizszy niz w złotówkach szczególnie jak to sa stałe raty a nie uzależnione od kursu,po za tym w stare auto trzeba wiecejinwestować pieniedzy ( naprawy) niż w nowe ( gwarancja) więc i tez na tym oszczedza, wniosek koncowy jest taki ze rodzina kowalskich powinna skożystać z kredytu i cieszyc sie nowym autem.
5 2 5