Odpowiedzi

2009-11-22T23:41:23+01:00
OBOZY KONCENTRACYJNE (obozy hitlerowskie )
miejsce więzienia,odosobienia, pracy niewolniczej,masowej zagłady, organizowane przez władze hitlerowskie;1933-45 w III Rzeszy i krajach okupowanych( obozy koncentracyjne,i środki zagłady, obozy jenieckie,pracyitp
przez O. HITLEROW. WSZYSTKICH TYPÓW OK 18 MLN OSÓB PRZESZŁO A ZGINĘŁO OK.11MLN LUDZI WIELU NARODOWOŚCI
2 3 2
2009-11-23T00:57:53+01:00
Kwestia ideologiczna. Żydzi byli gorsi, w czasach przedwojennych zajmowali dobre i wysokie stanowiska, a w Rzeszy szalało bezrobocie (dlatego nazistów poparło tylu ludzi, Hitler miał rozwiązać problem bezrobocia). Do tego jeszcze prywatne rany, chociażby Hitlera czy Himmlera, którzy mieli przykre doświadczenia z dzieciństwa. A jak to się wszystko stało? Niemcy nie mordowali od razu. Fakt, były lokalne represje na Żydach, jednak do większych mordów nie dochodziło z początku (lata 30 i umocnienie się Nazizmu w Niemczech). Swego czasu Niemcy chcieli wywieść do Izraela naród żydowski. Pierwsze transporty ruszyły, najpierw dobrowolnie. Potem Niemcy przymuszali (wielu Żydów nie chciało opuścić Niemiec, przez co później przypłacili życiem w obozie). Wszystko grało, jednak Brytyjczycy zamknęli granice Izraela. Co dalej? Myślano nad wywózka na Madagaskar, bądź założenia dużego państwa gdzieś w Rosji. Jednak to wszystko skończyło się na planach. (choć pierwsi Żydzi dotarli do pomniejszych obozów, gdzie mieli założyć swoje własne miasta (bodaj że to było gdzieś na północy Polski). Ale o tylko Niemieccy Żydzi. Co innego z Polskimi i Rosyjskimi. Szwadrony śmierci które przechodziły przez Polskę w 39 zostawiały za sobą setki ciał począwszy od polskiej inteligencję przez duchowieństwo aż do Żydów. (warto wspomnieć że Szwadrony śmierci to nie Wermacht, a zwykli poplecznicy Himmlera. Wermacht na początku wojny wiele razy wykazywał wrogość do Szwadronów jak i całego ludobójstwa. ) . Wojenna zawierucha jednak sprawiła że już w kampanii w Rosji Wermacht przyłączył się do masakry ludności. Niestety takie ludobójstwo było nieefektowne. Wtedy pojawił się pewien człowiek. Jeździł specjalnym wagonem do którego wpychał Żydów i truł spalinami. Nazistom spodobał się pomysł. Pojawiło się więcej wagonów, aż powstał pierwsze obozy koncentracyjne. (Treblinka na przykład). Wtedy odnalazł się inny człowiek, który zaproponował Cyklon B. Wszyscy niechętnie podchodzili do tego, aż do pewnego pokazu w jednym z ówczesnych obozów. Wyższe dowództwo przekonało się że i spaliny nie są zbyt skuteczne, pojawiają się częste problemy, ludzie nie zawsze umierali w kabinach itd. No i rozpoczęła się era Cyklonu B. powstały obozy pracy (warto wspomnieć że we wcześniejszych obozach koncentracyjnych ludzie szli od razu umierać, gdy tylko dotarli na miejsce. Przy Cyklonie B utworzono obozy pracy gdzie przetrzymywano większe ilości ofiar).

Niemcom nie zależało na brutalności (mowa o tych nazistach wyżej) a na szybkiej i masowej eksterminacji. Nie wiadomo dokładnie kiedy pojawił się pomysł ludobójstwa. Jednak wiadomo kto za tym stał. Hitler tylko podpisywał papierki i tworzył przemowy. To Himmler, Heinrich Himmler stał za tym wszystkim. (pomysł ponoć wyszedł od Hitlera, jednak to Himmler zajmował się wszystkim).
1 5 1