Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T00:42:10+01:00
Każde dziecko posiada nie tylko obowiązki, których musi przestrzegać, ale i prawa. Prawa dziecka, tak jak prawa dorosłego człowieka - podlegają ograniczeniom, ale tylko takim, które są przewidziane przez ustawę i konieczne w społeczeństwie demokratycznym.
Na samym początku najważniejszym elementem praw dziecka, jest prawo do edukacji. Każdy ma obowiązek uczęszczania do szkoły aż do ukończenia gimnazjum. Nauka jest najważniejszym elementem w życiu każdego człowieka, dlatego tak ważne jest aby uczyć się jak najwięcej.
Następnym prawem dziecka jest ochrona przed wyzyskiwaniem i poniżającym traktowaniem. Nikt - dorosły czy nieletni nie chciałby być w taki sposób traktowany, a już napewno piętno odniesie się dla młodej osoby, któa zostanie tak traktowana.
Trzecim elementem jest prawo do prywatności. Wielu dorosłych ludzi rodziców czy opiekunów prawnych zapomina o tym, że każdy nawet taki młody człowiek chce (i ma do tego prawo!) mieć trochę prywatności. Sprawdza się to chociażby w sytuacjach pisania na gg czy na e-mail.
Jeżeli chcemy mówić o prawach dzieci poważnie, to powinniśmy mówić o nich w kontekście praw człowieka. Dziecko to mały człowiek, ale jak dorosły ma swoją godność i jest niepowtarzalne jako jednostka ludzka. Trzeba rozumieć, że prawa dziecka to co innego niż jego podstawowe potrzeby. Nie ma praw typu: do wychowania w szczęśliwej rodzinie, czy prawa do miłości, aczkolwiek to niezwykle ważne potrzeby każdego człowieka.

**************************************
Mam nadzieję, że skorzystasz.. Pisałam najlepiej jak potrafiłam (z niewielką pomocą internetu), ale wiem że i tak są błędy w tym, ale na ocenę dostateczną na 100 % będzie albo i lepiej ;)
Pozdro ;**:)
1 5 1