Zaplanuj dla swojej klasy trzydniową wycieczkę w ciekawy region Polski. Ułuż program wycieczki, który pozwoli Wam poznać największe atrakcje turystyczne wybranego zakątka.
TRASA
.......................................
DZIEŃ 1
...........................................
DZIEŃ 2
...................................................
DZIEŃ 3
.................................................

2

Odpowiedzi

2009-11-23T15:00:48+01:00
Trójmiasto – Łeba

1. Przejazd do Gdańska – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Długi Targ, Kościół Mariacki z wejściem na wieżę widokową, Żuraw Gdański, Fontanna Neptuna. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Gdynia – ORP Błyskawica lub Dar Pomorza, spacer Skwerem Kościuszki, Oceanarium i Akwarium Morskie. Sopot – spacer po molo i zabawy na plaży. Przejazd do Łeby – zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego. Przejazd wózkami elektrycznymi oraz przejście znakowanym szlakiem turystycznym, zdobywanie największej w Polsce piaskowej góry.Hel – Łeba

1. Przejazd na Hel. Wspaniała panorama ze szczytu zabytkowej latarni morskiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer nad morze. Nocleg.

2. Śniadanie. Z wizytą u foki Balbiny – podglądanie fok w Fokarium Uniwersytetu Gdańskiego. Muzeum Rybołówstwa i skansen ludowych łodzi rybackich. Jurata – spacer promenadą łączącą Zatokę Pucką z morzem. Przejazd do Łeby. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego. Przejazd wózkami elektrycznymi oraz przejście znakowanym szlakiem turystycznym, zdobywanie największej w Polsce piaskowej góry.Kaszuby

1. Przejazd do Kościerzyny – spacer po skansenie starych parowozów. Będomin – Muzeum Hymnu Narodowego. Zakwaterowanie w okolicy Kościerzyny. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Kartuzy – zwiedzanie dawnego klasztoru kartuzów – barokowy kościół w kształcie trumny. Krótka lekcja języka kaszubskiego w Muzeum Kaszubskim. Chmielno – zwiedzanie Muzeum Ceramiki Neclów i okazja aby samodzielnie ulepić garnek z gliny. Wieżyca – wejście na wieżę widokową na najwyższym wzniesieniu Kaszub. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wdzydze Kiszewskie – spacer po skansenie etnograficznym.Ahlbeck – Woliński Park Narodowy.

1. Przeprawa promowa do Świnoujścia. Zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zabawy na plaży. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Rejs do niemieckiego nadgranicznego miasteczka Ahlbeck - „termy Bałtyckie” - zabawa w kompleksie basenów termalnych, spacer po miasteczku i zabytkowym molo rejs powrotny do Świnoujścia. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Międzyzdroje – spacer Promenadą Gwiazd. Wyspa Wolin – spacer do Rezerwatu Żubrów i punkt widokowy na najwyższym na wybrzeżu klifie.


Świnoujście – Wyspa Wolin

1. Przeprawa promowa do Świnoujścia. Zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Międzyzdroje – spacer Promenadą Gwiazd i czas na zakup pamiątek znad morza. Wyspa Wolin – spacer do Rezerwatu Żubrów. Spacer do punktu widokowego – najwyższego klifowego brzegu w Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Czas na zabawę na plaży. Wyjazd w drogę powrotną.Warszawa – Żelazowa Wola

1. Przejazd do Warszawy – Wilanów -pałac. Spacer po Łazienkach Królewskich: Teatr na Wodzie, pomnik Chopina. Przejazd koło Sejmu i Senatu. Zakwaterowanie w Warszawie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, rynek z Syrenką, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza. Okęcie -wejście na taras widokowy. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Niepokalanów – Bazylika Tysiąclecia , Szopka Millenium, Muzeum OO Maksymiliana Kolbego. Żelazowa Wola – miejsce urodzenia F. Chopina: dworek oraz park.
UWAGA: możliwość zwiedzania Telewizji Polskiej.Góry Sowie

1. Ząbkowice Śląskie – krzywa wieża i gabinet Frankensteina. Zakwaterowanie w okolicy Srebrnej Góry. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka piesza na Wielką Sowę przez Przełęcz Jungowską i schronisko Zygmuntówka. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Walimie – tajemnice podziemnej fabryki zbrojeniowej wydrążonej w masywie góry Włodarz.Góry Świętokrzyskie

1. Zagańsk – Dąb Bartek. Spacer po Kielcach. Zakwaterowanie w okolicy Kielc. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem: Nowa Słupia, Kamienny Pielgrzym, wędrówka trasą turystyczną do Świętego Krzyża – opactwo benedyktynów z relikwiami świętego krzyża. Miejscowość Święta Katarzyna – klasztor oraz wejście na Łysicę. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Zwiedzanie „Jaskini Raj” ze wspaniałymi formami naciekowymi. Chęciny – ruiny zamku.Kotlina Kłodzka

1. Kłodzko – zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Duszniki Zdrój – spacer po uzdrowisku. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Błędne Skały – przejście labiryntem. Szczeliniec Wielki – wejście na szczyt i podziwianie form skalnych. Czermna – Kaplica Czaszek. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Kudowa Zdrój – zwiedzanie Muzeum Zabawek, spacer po Parku Zdrojowym – okazja by spróbować wód zdrojowych. Obiad w drodze powrotnej.

Kotlina Kłodzka – Praga

1. Wrocław – Panorama Racławicka. Duszniki Zdrój – spacer po uzdrowisku. Zakwaterowanie w rejonie Dusznik. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Wyjazd do Pragi – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Hradczany, katedra Św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski, Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, Plac Wacława. Obiad w Pradze. Powrót do Polski na nocleg.

3. Śniadanie. Kłodzko – zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Obiad w drodze powrotnej.

Karkonosze

1. Szklarska Poręba – spacer do Wodospadu Kamieńczyka. Zakwaterowanie w okolicy Szklarskiej Poręby lub Karpacza. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka w góry z przewodnikiem: wjazd wyciągiem krzesełkowym na Małą Kopę, wejście na Śnieżkę, zejście znakowanym szlakiem przez Strzechę Akademicką, Kocioł Małego Stawu oraz przejście obok słynnej Świątyni Wang. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Zwiedzanie zamku Chojnik.Karkonosze - Praga

1. Chojnik – zwiedzanie ruin zamczyska. Zakwaterowanie w rejonie Karpacza lub Szklarskiej Poręby. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Przejazd do Pragi i zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Hradczany, katedra Św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski, Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, Plac Wacława. Obiad w Pradze. Powrót do Polski na nocleg.

3. Śniadanie. Szklarska Poręba – spacer do Wodospadu Kamieńczyka.Zakopane

1. Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach, skocznie narciarskie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka w góry z przewodnikiem według wybranego wariantu. Wariant I: Morskie Oko, Jaszczurówka, Pomnik Sabały. Wariant II: Dolina Kościeliska. Wieczorne ognisko. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch, panorama Tatr z Gubałówki, zejście do Zakopanego.Kraków – Wieliczka – Ojców

1. Ojców – Ojcowski Park Narodowy – Maczuga Herkulesa, Pieskowa Skała lub Grota Łokietka. Przejazd do Krakowa. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Kraków- zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wawel – Katedra i komnaty królewskie, Dzwon Zygmunta, , Sukiennice, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wieliczka – zwiedzanie kopalni soli z przewodnikiem.Kraków – Wieliczka – Wadowice

1. Wieliczka – zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli. Przejazd do Krakowa. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Kraków- zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wawel – Katedra i komnaty królewskie, Dzwon Zygmunta, , Sukiennice, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wadowice – rodzinne miasto papieża Jana Pawła II, spacer po mieście i okazja aby spróbować słynnych papieskich kremówek.
15 4 15
2009-11-23T15:04:31+01:00
Dzień 1
Przejazd do Keościenka przez Puławy, Zwoleń. Zwiedzanie sandomierza. Spacer wąwozem Homole w Jaworkach.
dzień 2
Przejazd do dębna podhalańskiego- zwiedzanie kościółka. Stąd do niedicy-zwiedzanie zamku, pobyt na zaporze jeziora czorsztynskiego, przejazd do sromowców niżnych-wejście na trzy korony szlakiem przez wąwóz szopaczański i prezełecz szopka. zejscie do kroscienka
dzień 3
przyjazd do szczwnicy-zwiedzanie uzdrowiska, pobyt w pijalni wód mineralnych. wejscie na palenicę, zjazd wyciągiem krzesełkowym do szczwnicy. powrót do krościenka.
4 4 4