Odpowiedzi

2009-11-23T15:57:01+01:00
Islam z szacunkiem odnosi się do Jezusa (Isa), któremu Bóg przypisał ważne miejsce w dziejach relacji Boga z ludzkością. Zgodnie z tradycją muzułmańską Jezus wraz z innymi prorokami (m.in. Adamem, Noem, Abrahamem i Mojżeszem) przygotował drogę Mahometowi. Niezależnie od wyjątkowego charakteru swego posłannictwa Jezus dla muzułmanów nie jest Synem Bożym, lecz wyłącznie człowiekiem. Muzułmanie odrzucają chrześcijańską naukę o Wcieleniu, Synostwie Bożym oraz ukrzyżowaniu i zbawczym dziele Jezusa Chrystusa.

Muzułmanie oddają również szczególną cześć Maryi. Jest ona jedyną kobietą nazwaną w Koranie po imieniu. Matka Jezusa jest dla muzułmanów osobą w szczególny sposób wybraną przez Boga, ale nie jest Matką Bożą, pozostając „tylko” dziewiczą matką proroka Jezusa.
1 5 1
2009-11-23T16:25:28+01:00
Religia Chrześcijańska oparta jest na wierze w jednego Boga... czyli jest religią monoteistyczną .Dla Chrześcijan ważną rolę w życiu odgrywa Pismo Święte. Dla Muzułmanów podstawą wiary to filaty:
- post
-jałomużna
-pielgrzymka
-modlitwa
-wyznanie wiary
Natomiast ich świętą księgą jest KORAN. Przez kilkanaście wieków trwał konflikt pomiędzy chrześcijaństwem ,a istamem ,który miał podłoże nie tylko religijna,ale i polityczne. W 1985 roku w Maroko , podczas pierwszego w historii spotkania młodzieży muzułmańskiej z Głową Kościoła katolickiego , Jan Paweł II złożył wyznanie wiary.Wskazał w nim elementy wspólne.....


Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam :)
4 2 4