Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T16:36:19+01:00
Nauka – autonomiczna część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek. Nauka jest budowana i rozwijana wyłącznie za pomocą tzw. metody naukowej lub metod naukowych nazywanych też paradygmatami nauki poprzez działalność badawczą prowadzącą do publikowania wyników naukowych dociekań. Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników, prowadzi do powstania wiedzy naukowej dostępnej dla całej ludzkości. Zarówno ta wiedza jak i sposoby jej gromadzenia określane są razem jako nauka.Z nauki płynie bardzo wiele korzysci.
Po pierwsze wiedza sprawia, że potrafimy rozwiązać wiele problemów, szybko i prosto, np.: dzięki matematyce umiemy policzyć pieniądze,cukierki. Nauka języków obcych sprawia, że potrafimy porozumieć sie z obcokrajowcem bez problemów.
Po drugie nauka rozwija nam umysł, sprawia, że mamy lepszy, szerszy widok na świat, na ludzi, większa wrażliwość na ich problemy.
Trzecim argumentem potwierdzajacym moja teze jest to,że nauka w szkole powoduje, że uczymy sie systematycznej pracy, potrafimy obcować z innymi ludźmi, uczymy się karności dzięki nauczycielom.
Owoce nauki są dobre . Tylko od etycznej postawy badaczy oraz społeczeństwa zależy sposób ich wykorzystania.Powinniśmy się uczyć ,ponieważ dzięki nauce żyje nam się lepiej, prościej, sprawniej, mamy więcej czasu dla siebie dzięki technice.
2 4 2