Odpowiedzi

2009-05-18T18:34:37+02:00
Pewnego dnia na historii pan wywołał mnie do odpowiedzi , a byłam kompletnie nieprzygotowana z ostatnich trzech tematów ,aż nagle pan stwierdził że mam tak dobre oceny że mogę sobie wybrać tematy z których chcę odpowiadać.I mimo że byłam nieprzygotowana to dostałam piątkę bo pamiętałam trochę z lekcji.
2009-05-18T18:35:25+02:00
Wszystko zaczęło się wraz z dzwonkiem na lekcje matematyki, gdy przypomniałem sobie, że nie nauczyłem się niczego na dzisiejszy sprawdzian. Zdezorientowany sięgnąłem do plecak po książkę aby przypomnieć sobie chociaż kilka wzorów, ale pani nazłość przyszła wcześniej. Wtedy byłem pewien że już po mnie i mogę pożegnać się z dofinansowaniem od rodziców na nowy komputer. Kiedy kompletnie załamany wszedłem do sali i usiadłem w ławce, będąc gotowym na najgorsze, okazało się,że sprawdzian zostaje przełożony na następny tydzień. Odetchnąłem z ulgą, i pełen entuzjazmu rozwiązywałem zadania.
2009-05-18T18:44:56+02:00
Pewnego razu zauważyłem ogłoszenie, które namawiało do stworzenia reklamy produktów żywnościowych. Postanowiłem więc wsiąść udział w tym konkursie. Należało bowiem do 18 maja nadesłać na firmowy adres propozycję projektu reklamy. Mógł to być film, plakat albo ulotka. Zabrałem się więc do roboty gdy tylko wróciłem do domu. Obmyślanie projektu zajęło mi wiele czasu ale w końcu wpadłem na pomysł i przy pomocy programu komputerowego stworzyłem plakat. Uważałem, że był on bardzo kontrowersyjny po to tylko, aby zwrócił uwagę przechodniów. Wysłałem go więc do firmy. Zaraz po wysłaniu pokazałem go rodzicom, który uznali plakat za bezwartościowy, wręcz szalony. Życzyli mi jak najlepiej ale mówili, że na pewno nie przyjmą tego plakatu w firmie. Moi koledzy byli tego samego zdania. Byłem tymi opiniami załamany i pewien byłem, że poniosę klęskę a pracownicy firmy reklamowej odrzucą mój pomysł. Jednak po tygodniu okazało się, że mój pomysł na reklamę wygrał konkurs oraz okazał się być najtrafniejszym do opisania danego produktu. Przed ogłoszeniem wyników pewien byłem, że poniosę klęskę i nie wygram konkursu. Jednak wszystko szczęśliwie się odwróciło i wygrałem.

(To praca na poziomie szkoły podstawowej.)
*Dla ponadgimnazjalnej można zrobić nawiązanie do klęski Kordiana Juliusza Słowackiego i opisać podobną sytuację (np walki o wolność).