Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T16:59:17+01:00
Wychowanie spartańskie polegało na zahartowaniu młodych chłopców, nauczeniu ich dobrej walki, znakomitego posługiwania się bronią, odporności na ból. Konkretnie wychowanie sopartańskie miao wychowac chłopców na dobrych i posłusznych państwu żołnierzy. Zdecydowanie nie popieram takiego wychowania. Ograniczało ono wolność osobistą obywatelii Sparty, cechowało się zbyt dużą surowością, wymagało życia w koszarach, przez co dziecko po ukończeniu 6. roku życia traciło kontakt z matką,.Juz samo to, że po urodzeniu dziecko było poddawane opinii rady straszych, która decydowała , czy może żyć przeraża. Ogólnie było zbyt regorystycznie i niewyobrażam sobie, że szkoły mogłyby powrócić do tego stystemu.
1 4 1
  • Aga9
  • Początkujący
2009-11-23T17:09:06+01:00
Wychowanie w Sparcie było bardzo surowe i nie pozwalało dzieciom na igraszki i zabawy. Miało na celu wychowanie silnych i wytrzymałych wojowników, którzy byliby gotowi oddać życie za ojczyznę.

Nie mogę z całą stanowczością powiedzieć, ze chcę, aby wdrożyć taki system szkolnictwa. Na pewno przyniósł by wiele dobrego, ale i złego. Młodzież w szkołach nauczyła by się co to jest prawdziwa dyscyplina i odpowiedzialność. Na pewno, pomogło by to opanować szerzenie się agresji, złośliwości i dyskryminacji wśród młodzieży. Wyrobiło by to miłość i poczucie obowiązku wobec rodziny i ojczyzny. Ale by to musiało być połączone z nauczaniem przedmiotów, które są obecnie. Nie jesteśmy wstanie przewidzieć jak by funkcjonował taki ustrój. Jak by się zachowywał człowiek, który jak robot jest zaprogramowany i wykonuje polecenia. Na pewno nikt z nas nie miałby już prawa mieć własnego zdania, a to by było okropne.
2 4 2