Napisz swoją wersję przypowieści o n nielitościwym dłużniku, używając takiego języka, by wszystko było zrozumiałe dla współczesnych ludzi bez wyjaśnienia poszczególnych słów.
Proszę aby było krótko (do 10 zdań) i na temat.Z góry dziękuje:-)

1

Odpowiedzi

2009-11-24T13:49:36+01:00
Jasio przyszedł do mamy i opowiedział jak kolega ze szkoły zabrał mu piórnik. I zapytał, co on ma teraz zrobić. Mama w odpowiedzi opowiedziała mu historię. W pewnej firmie Prezes zawołał do siebie pracownika, który pomylił się i w wyniku jego pomyłki firma straciła duża sumę pieniędzy. Niestety Pracownik zarabiał niewiele, więc Prezes kazał wnieść sprawę do sądu i przez Komornika odebrać należna kwotę. Pracownik napisał wtedy podanie i opisał swoją ciężką sytuację materialna. Prezes zgodził rozłożyć mu należność w ratach tak, aby mógł spłacić należność. Po kilku latach pracownik awansował i został Dyrektorem w firmie, w której pracował. Wystąpiła podobna sytuacja i dziecko podwładne tego pracownika zachorowało. Podwładny przyszedł do dyrektora i porosił o urlop. Jednak Dyrektor się nie zgodził i na dodatek zwolnił swojego podwładnego.
O sytuacji dowiedział się Prezes i zwolnił dyrektora a kwotę p[pozostałą do spłaty nakazał ściągnąć przez komornika.
Do tej przypowieści pasuje prawie idealnie przysłowie jak Kuba bogu tak Bug Kubie.
Nie chodzi tu wcale o to, aby przebaczyć i nie wyciągać konsekwencji, ale zawsze dać możliwość naprawienia błędu, więc i ty Jasiu powinieneś porozmawiać z kolega i dać mu możliwość naprawienia tego, co zniszczył.

I jeszcze odemnie taka formułka, która zapewne temu, kto religie prowadzi bardzo się spodoba:
Przebaczenie jest wielkim dobrem uczynionym człowiekowi. Skoro, więc zawsze należy dobrze czynić, to i zawsze należy przebaczać. Jeśli jednak przychodzi nam to z trudnością, patrzmy na Boga, który chętnie nam przebacza. Oczekujmy od Niego przebaczenia, a inni niech oczekują go również od nas.
7 3 7