Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T17:37:34+01:00
Wiara jest to nadzieja w coś dobrego ! Każdy w coś wierzy: jedni wierzą w przyjaźń, inni, że będą mieć dobre oceny, jeszcze inni wierzą, że wyzdrowieją z poważnej choroby. Dzięki wierze możemy stać się lepsi, pokonać nasze słabości. Trzeba pamiętać, że ,, wiara umiera zawsze ostatnia''. Każdy chrześcijanin wierzy, albo powinien wierzyć w Boga. Dzięki temu ma szanse być lepszy, mieć życie wieczne. Każdy ma nadzieje na lepsze jutro, a stanie się to wtedy gdy będziemy ludźmi wierzącymi. Dla Jana Pawła II wiara to rozumienie tego co dla nas jest nie możliwe. Ile ludzi wyklucza, życie po śmierci, powstanie świata przez Boga. Dla dawnego papieża jest to zrozumienie tego wszystkiego. Każdy wierzący powinien to ogarnąć.
8 4 8
  • Użytkownik Zadane
2009-11-23T23:01:49+01:00
„Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek -- poznając Go i miłując -- mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie”
To są słowa Jana Pawła II .

Jak powinna wyglądać właściwa zależność pomiędzy, szeroko pojmowanymi, rozumem i wiarą, w dochodzeniu do Pana Boga.W rzeczywistości ludzkiego życia, wartości te wzajemnie się uzupełniają tylko
gdzie kończy się rozum, jak daleko człowiek może zajść i gdzie tak naprawdę pozostaje nam wiara.To pytanie zawsze zostaje bez opowiedzi ,bo od człowieka zalezy jak bedzie postepował,z wiarą czy z rozumem albo z jednym i drugim.Ja myślę zetam, gdzie rozum zakłada hipotezę można już mówić o wpływie łaski wiary.
7 4 7