Odpowiedzi

2009-05-18T22:09:35+02:00
Winnetou był młodym, szlachetnym wodzem indiańskiego plemienia Apaczów Mescalero, po śmierci ojca zostaje najwyższym wodzem Apaczów. Pozytywne cechy charakteru odróżniają go od wielu białych przybywających na Dziki Zachód, a także od innych Indian – Komanczów, Kiowów i Siuksów określanych przez Maya jako "podstępnych". Winnetou jest świetnym tropicielem i strzelcem. Posługuje się strzelbą – dwururką, ozdobioną srebrnymi ćwiekami, należącą wcześniej do jego ojca.

jesli chodzi o opis wyglady to:
Miał piękne , męskie rysy twarzy , oraz ciemne granatowoczarne włosy, które sięgały mu do ramion. Opaskę na czole, która wykonana była ze skóry grzechotnika , pas sporządzony z koca o nazwie santillo i haftowane perłami trzewiki. Jego ubranie było bardzo czyste , wykonane z tego samego materiału.

opis charakteru:
Umiał bardzo dobrze władać wszelką bronią. Był przyjacielski w stosunku do innych i do swojego przyjaciela (jak sie nazywał nie pamietam). Cieszył się ogromną reputacją, ponieważ był sprawiedliwy i rozumny wobec swojego ludu. Wieść o nim sięgała bardzo daleko.