Odpowiedzi

2009-11-23T18:42:48+01:00
Zawsze znajdzie sie jakas praca..ale nie zawsze taka jaką oczekujemy. Pracy się nie wybiera.Niektórzy nie chcą wgl pracować bo np. opiekują się domem,rodziną ale tego nie zaliczamy do bezrobacia bo to jest własna decyzja.
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-23T19:29:42+01:00

Bezrobocie jest decydującym czynnikiem.Posiadamy ze tak powiem 'zacofane rolnictwo" nie mamy nowoczesnych maszyn,różnych środków do uprawy rolnictwa. Lata 1988-1992 były bardzo ciężkie dla naszego przemysłu. Miał on wtedy poważne trudności , do których trzeba zaliczyć spadek produkcji, bankructwa małych przedsiębiorstw, zmniejszenie nakładów inwestycyjnych...

Przyczynami tego stanu były zmiany systemu gospodarczego – w sierpniu 1989r.
Zmniejszenie roli rynku byłych krajów socjalistycznych – kraje te były zbyt biedne, by kupować nasze produkty. To jedna z przyczyn trudności wielu gałęzi przemysłu produkujących dawniej na potrzeby tych krajów (przemysł dziewiarski, odzieżowy). Trudności na wejście rynków krajów zachodnich (rozwiniętych) – państwa rozwinięte obawiają się niskiej ceny i jakości naszych produktów. Niskie ceny węgla kamiennego i siarki na rynku światowym – przez to nieopłacalny stał się eksport polskich surowców.