Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T18:57:56+01:00
To stwierdzenie jest prawdziwe, ponieważ nasz punkt widzenia najczęściej zależy od faktu, w jakiej sytuacji akuratnie się znajdujemy. Będąc w kraju, gdzie temperatura praktycznie nie spada poniżej 40*C jest nam gorąco i mamy ochotę znaleźć się w cieniu, bądź chcemy aby spadł deszcz, a będąc w kraju, w którym nie jest tak ciepło, np. w Polsce późną jesienią marzymy o wielkim, gorącym słońcu. Inne przykłady:
-Wyśmiewamy się z ludzi alkoholików, jeśli u nas w rodzinie nie ma nikt z tym problemu. Jeżeli jednak nasza matka lub ojciec pije, nie jest to dla nas śmieszne, nie bawi nas widok zataczającego się alkoholika, który nie ma świadomości co się dzieje.
-Jeśli dzieje się nam dobrze, a w naszym życiu wszystkiego mamy pod dostatkiem, to w dalszym ciągu czegoś nam brakuje. Przykładowo marzymy o podróży w kosmos, ponieważ jesteśmy na tyle bogaci, iż nic innego nie jest dla nas większym osiągnięciem. A gdybyśmy byli biednym dzieckiem, które mieszka w Afryce, gdzie panuje głód i choroby, marzylibyśmy o porządnym posiłku, o który tam ciężko.
Wynika z tego, że to stwierdzenie jest zupełnie prawdziwe.