ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Streszczenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dokończ:
Ania Shirley urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Jej ojciec nazywał się Walter Shirley i razem z matką Bertą Shirley pracowali w szkole średniej.Zamieszkali w domku w Bolingbroke. Kiedy Ania skończyła trzy miesiące, jej mama zmarła na febrę. Ojciec dziewczynki odszedł cztery dni później, na tę samą chorobę. Ania trafiła do pani Thomas, gdzie zajmowała się czworgiem dzieci. Dziewczynka wraz z opiekunami przeprowadziła się do Marycvile i mieszkała tam do ósmego roku życia.Po śmierci pana Thomas Ania została przygarnięta przez panią Hammond.

No i to co zdążyłam zapisać a resztę to wy dokończcie. Proszę Daję 41 Punktów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T23:21:54+01:00
W jej domu opiekowała sie ośmiorgiem dzieci, a zwłaszcza bliźniętami. W tym czasie pan Hammond pracował w małym traktacie, a pani Hammond zajmowała się domem. Po śmierci męża, pani Hammond rozdzieliła dzieci po krewnych i wyjechała do Stanów Zdjednoczonych. Następnie mała Shirley trafiła do sierocińca w Hopetown . Spędziła w nim cztery miesiące, do czasu, kiedy przyjechała pani Spencer. Na koniec , Ania w wieku lat jedenastu trafiła do Maryli i Mateusza Cuthbertów na Zielone Wzgórze. Tam spędziła swoje dzieciństwo i dorastała.
Anna Shirley nazywała siebie Anią z nikąd, gdyż dopóki nie trafiła do Cuthbertów wędrowała po rodzinach nie będąc niczyim dzieckiem.


Pozdrawiam : )