Proszę o odpowiedzi ale nie całkiem z neta. mają być konkrety i proszę nie pisać bym poszukała sobie w necie bo daje 30 punktów

1)Jaką rolę odgrywało i czym było dla polaków więzienie na Alei Szucha i na Pawiaku.
2)Kto został zastrzelony w odwecie za śmierć Rudego i Alka
3)Jakie były prześladowania Polaków w okupacji niemieckiej

to tyle:) proszę o jak najszybszą odpowiedź najlepiej góra za godzinkę:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T20:02:51+01:00
1.W tym wiezieniu torturowano polakow, by zdobyc informacje, ktore mogly pograzyc inych polakow, ludzie trafiajacy tam gineli, naewt gdy wydali swych rodakow.
2.Zoska
3.-utworzenie gestapo,
-rewizje,
-przesluchania,
-lapanki i wyworzenie do obozow koncentracyjnych,
-zywnosc na kartki,
-wprowadzenie godzinny policyjnej.
2009-11-23T20:11:36+01:00
1. W więzieniu na alei Szucha i Pawiaku Gestapowcy dokonywali egzekucji warszawiaków, zwłaszcza młodych mężczyzn i kobiet, których podejrzewano o udział w walkach. Było to miejsce gdzie okupanci prześladowali, katowali, gnębili ludzi nawet za niewinność, ofiary były łapane z ulic(często były to przypadkowe osoby). Ktoś to trafił do takiego miejsca miał pewność że już nigdy z stamtąd nie wróci. Aresztowania, łapanki, brutalne przesłuchania mogły spotkać wszystkich, którzy walczyli o swoją ojczyznę. Nawet najmłodsi nie mogli tutaj czuć się bezpiecznie.


2.W odwecie za śmierć Rudego i Alka zginął Zośka


3. Polacy, w tym przypadku bohaterzy "Kamieni na szaniec" mieli różne metody prześladowania okupanta, m.in było to pisanie na murach litery V (Victoria) oznaczającej zwycięstwo, malowanie kotwic oznaczających Polskę Walczącą, wybijanie szyb w zakładach fotograficznych gdzie znajdowały się fotografie niemieckich oficerów. Aby zniechęcić obywateli do odwiedzania kina gazowano je i rysowano różne ilustracje zniechęcające do tej czynności, gazowano również sklepy i w tamtych czasach luksusową restaurację "Adrię"